Каталог товарів
Супер пропозиції

Як вибрати клей для шпалер ?

08.04.2020

Сьогодні напевно знайдеться мало дорослих людей, яким не довелося би за своє життя взяти участь в наклеюванні шпалер. Цей процес насправді не такий вже й складний, тому в багатьох випадках цілком реально обійтися власними силами, не вдаючись до дорогих послуг професійних майстрів. Але обов'язковою умовою успіху є правильний вибір клею для шпалер. Інформація в нашій пораді дозволить вам легко впоратися із завданням вибору, оскільки ви будете впевнено орієнтуватися в видах продукту, відмінності між ними, особливостях та нюансах застосування.

Чому важливо купити клей для шпалер з урахуванням їх типу

Купівля першої-кращої пачки з написом "клей  для шпалер", ігноруючи склад і сферу застосування, загрожує серйозними неприємностями - відставанням на стиках, здуттям, зморшками і міхурами, а то і гірше. Сучасний асортимент оздоблювальних матеріалів пропонує просто неймовірний вибір товарів для втілення в реальність оригінальних дизайнерських ідей. Ціна модних і якісних вінілових або флізелінових шпалер, не так вже і низька, щоб можна було ризикувати зіпсувати їх через неграмотно обрану упаковку клею. Кінцева якість робіт багато в чому визначається правильним підбором адгезиву, так що приступати до вибору варто з усією відповідальністю.

Виробники постачають на ринок України клей для шпалер різноманітних видів:

  • флізелінових;
  • вінілових;
  • паперових;
  • текстильних;
  • фотошпалер;
  • склохолстів, тощо.

Значною популярністю користується універсальний клей - рішення, що підходить для більшості оздоблювальних матеріалів при дотриманні відповідних умов замішування складу для легких і важких шпалер. Щоб не помилитися з покупкою, найкраще прислухатися до рекомендацій виробника і вибрати, відповідно, вузько направлений або універсальний варіант.

Склад шпалерного клею

Сучасний шпалерний клей складається, як правило, з таких компонентів - основа, ПВА, фунгіцидні та бактерицидні добавки.

  • Основа після додавання її в воду, перетворюється в в'язкий прозорий розчин, що володіє достатньою клеючою здатністю, щоб міцно з'єднати папір з багатьма будівельними матеріалами - бетоном, деревом, ДСП, ДВП, штукатуркою і т. д. Складається основа переважно з модифікованого крохмалю і метилцелюлози. Чим вище буде в'язкість отриманого розчину, тим краще шпалери різних видів будуть прилягати до стін.
  • Полімервінілацетат (ПВА) - речовина, що підвищує «приклеюваність» складу, не має запаху і не містить токсинів. Може становити від 0 до 50% від загальної маси порошкової суміші.
  • Фунгіцидні і бактерицидні добавки становлять в сумі приблизно до 3% порошкоподібної суміші. Їх завдання - запобігати появі грибка і цвілі, а також перешкоджати появі комах. Присутність цих компонентів в складі гарантує, що під вашою фінішною обробкою стін не заведуться "непрохані гості", а самі стіни протягом періоду експлуатації оздоблювальних матеріалів не покриються огидною чорною пліснявою.

Властивості і особливості різних видів шпалерного клею

Плануючи придбати той чи інший вид суміші, необхідно брати до уваги не тільки тип шпалер, але і цільове призначення кімнати. Так, наприклад, в дитячих кімнатах важливо забезпечити оздоблювальні покриття з максимальним рівнем безпеки і екологічності. Тому для таких приміщень необхідно купити клей для шпалер, виготовлений на основі високоякісного (з хорошим очищенням) модифікованого крохмалю з неодмінною наявністю антигрибкових компонентів. Розглянемо якості основних матеріалів, присутніх на ринку.

  1. Паперовий шпалерний адгезив, в принципі, може підходити для будь-яких видів покриттів, що мають паперову основу. Існують спеціальні варіанти для легких одношарових рулонів, для нормальних (гладкі, з тисненням, гофровані, що миються, стельові), а також для важких структурних і грубоволокнистих. 
  2. Вініловий клей має специфічні якості, що ідеально підходять для вінілових шпалер. Компоненти основи в ньому досягають 75%. Аналогічно з адгезивами для паперових шпалер такий склад також наноситься безпосередньо на внутрішню сторону рулону, але якщо стіни пористі і мають високу здатність до поглинання, рекомендовано обробити і їх.
  3. Флізелінові клеї призначені для шпалер, що мають істотну масу на основі флізеліну, які бувають різними - гладкими або текстурними, тими, які миються, текстильними. Флізелінові склади, на відміну від паперових і вінілових, наносяться відразу на стіни. Секрет, як вибрати найкращий варіант простий - чим товстіші і масивніші оздоблювальні матеріали, тим більший відсоток метилцелюлози повинен міститися в складі сухої суміші.
  4. Клей для склошпалер, які є абсолютно особливим типом оздоблювального покриття, кардинально відрізняється за складом від усіх перерахованих вище аналогів. Крім високоякісної метилцелюлози і ПВА в нього повинні входити синтетичні смоли та інші спеціальні добавки, що збільшують в'язкість складу і його склеюючі якості. Цей тип використовується також при роботі з найважчими видами - ламінованим і металізованими шпалерами.

Шпалерний клей, крім свого прямого призначення, може виконувати й інші функції. Так, наприклад, для досягнення максимально міцного контакту ним покривають стіни перед оздоблювальними роботами, а універсальні склади і засоби зі значним вмістом метилцелюлози спокійно можуть застосовуватися, щоб прикріпити плінтуси, бордюри, стельові панелі і деякі інші види оздоблювальних матеріалів.

Зверніть увагу – клей для шпалер клей може мати і додаткові корисні властивості. Наприклад, склад може мати колірний індикатор, що дозволяє ефективно контролювати рівномірність поширення адгезиву по полотну.

Як вибрати клей для шпалер - правила вдалих покупок

Найголовніший момент вибору - визначитися з типом шпалер. Більшість виробників рекомендують віддати перевагу вузькоспеціалізованим складам. Універсальний адгезив хороший в тих випадках, коли ви ще точно не знаєте, які саме шпалери будете використовувати або, наприклад, будете комбінувати різні види оздоблювальних матеріалів на стіні.

  1. Найважливіший показник, що вимагає уваги покупця, - це адгезія, яка визначає міцність зчеплення шпалер і основи. Адгезія буває первинною і остаточною. Чимале значення має також процентний вміст ПВА. 
  2. Треба визнати, що виробники вкрай рідко вказують на пачках цифрове значення адгезії, тому перевіряти правдивість написів "чудова клеюча здатність" вам доведеться на практиці. Ось чому важливо вибрати надійний бренд, бажано з лідерів ринку з бездоганною репутацією.
  3. Клеюча здатність складу з метилцелюлозою буде значно вищою, ніж матеріалу на базі модифікованого крохмалю, так що, якщо цей параметр важливий для вас, не нехтуйте читанням етикетки.
  4. Переконайтеся, що продукт сумісний з поверхнями, які ви збираєтеся покривати шпалерами. Добросовісний виробник завжди вказує на упаковці перелік поверхонь, для яких призначений продукт - дерево, бетон, штукатурка і т. д. Хоча більшість складів універсальні в цьому плані, уточнити все-таки варто.
  5. Шпалерний клей має нейтральний рН (кислотно-лужний показник). Його рівень повинен складати не більше 7 одиниць, інакше на ваших красивих стінах можуть проступити неестетичні жовті плями.
  6. Вологостійкість - параметр, принципово важливий при використанні у ванній або на кухні, а також в сирих приміщеннях. Адгезив не повинен розм'якшуватися і втрачати свої властивості при збільшенні показників вологості повітря.

Наостанок ще раз відзначимо момент важливості гігієнічності продукту. Склади, які використовуються в житлових приміщеннях, не повинні мати неприємний запах і містити токсичні речовини, шкідливі для здоров'я людини і навколишнього середовища.

Як розрахувати витрати клею

Витрата сухої суміші визначається цілою низкою чинників і залежить, в першу чергу, від площі приміщення. Виробник повинен вказувати цей показник на упаковці з товаром. Як правило, 250-грамова пачка універсальної порошкової суміші розрахована на поклейку від п'яти до восьми стандартних рулонів довжиною 10 метрів і шириною 0,53 метра.

З'ясувати, скільки вам знадобиться рулонів тим простіше, чим простішим є малюнок на шпалерах, який доведеться поєднувати. У випадку з однотонними оздоблювальними матеріалами просто вимірюється площа стін за винятком дверних і віконних прорізів. 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЗАМОВЛЕННЯ