Декоративні фарби
Декоративні фарби - мільйон можливостей для створення затишних, атмосферних і респектабельних інтер'єрів
Оздоблення стін - обов'язкова складова будь-якого ремонту в квартирах, офісах, магазинах, салонах, кафе і будь-яких інших приміщеннях. Багато хто вважає, що найдоступніші за ціною і прості у виконанні варіанти - це шпалери, але сучасні декоративні фарби для стін мають цілу низку переваг, як естетичних, довговічних і їх можна сприймати, як порівняно бюджетне рішення для оформлення стін.
До складу матеріалу можуть включатися всілякі добавки, призначені для фінішної обробки стін. Від звичних нам традиційних, досить рідких аналогів декоративна фарба відрізняється консистенцією, вона може бути набагато більш густа і в'язка. З її допомогою при обробці стін можна отримати будь-які фактури і малюнки. Якщо прості фарби дають чітко визначений і передбачуваний результат, то декоративні фарби залишають величезний простір для творчості і втілення дизайнерських фантазій.
Сучасні декоративні фарби для вражаючого дизайну - види і особливості
- Склади на водній основі створюють покриття з чудовою вологостійкістю, вони не токсичні, не створюють загрози загоряння і підходять для основ будь-яких типів, крім клейових і лакованих.
- Акрилові користуються найбільшою популярністю серед споживачів, завдяки своїй підвищеній міцності, високій еластичності і здатності рекордно довго зберігати первісний відтінок, але для приміщень зі значною вологістю вони не рекомендовані.
- Алкідні володіють стійкістю до вологи і перепадів температурного режиму, прекрасно зберігають яскравість кольору, але мають досить різкий і неприємний запах, що ускладнює роботу. Їх замовляють переважно для зовнішніх робіт або для оздоблення стін в тих приміщеннях, які постійно добре провітрюються.
- Латексні декоративні фарби, до складу яких входить натуральний або штучний каучук, створюють на поверхні основи еластичну плівку, якою не страшна вода і вплив ультрафіолету. Особливість латексних фарб - це здатність швидко адаптуватись під будь-який рельєф.
Переваги та недоліки декоративних фарб
Декоративна фарба в інтер'єрі відкриває дивовижні можливості по втіленню в життя індивідуальних дизайнерських ідей. Але у неї є чимало інших значущих переваг:
- Довговічність і пожежна безпека. У порівнянні з тими же шпалерами, термін служби якісного покриття, як мінімум вдвічі більше.
- Екологічність. Сертифіковані товари від відомих європейських і вітчизняних торговельних марок виготовляються переважно з натуральних складових і не становлять небезпеки для здоров'я людини.
- Економічність. Декоративна фарба з її характерною густиною має меншу витрату, ніж багато аналогів, так що різниця в ціні перестає бути помітною.
- Простота в догляді. Готові покриття без проблем витримують багаторазові вологі прибирання, а антистатичний ефект перешкоджає скупченню частинок пилу на стінах. Вони непогано протистоять забрудненням, ви зможете оцінити цей плюс в місцях постійного тертя - біля вимикачів і на кутах, де зазвичай швидко з'являються плями.
- Універсальність. Якщо поверхня правильно підготовлена, обробка може наноситися самостійно без допомоги професіоналів. Висихає вона досить швидко, а різноманітність фактур і величезна палітра кольорів дозволяє при мінімумі зусиль створити дійсно ексклюзивний інтер'єр.
- Естетика. Відсутність стиків створює загальну гармонійну картину, а неймовірний вибір фактур, відтінків і ефектів просто вражає уяву.
Хоча недоліки декоративних фарбувальних складів носять відносний характер, слід брати їх до уваги при виборі матеріалу:
- Відсутність шумо- і теплоізоляції. Фарба, на жаль, абсолютно не захищає від шуму і не може забезпечити збереження тепла через те, що наноситься дуже тонким шаром.
- Необхідність скрупульозної підготовки поверхні. Для нанесення більшості видів фарб потрібно ідеально підготувати стіни - зашпаклювати нерівності і ретельно поґрунтувати.
- Ціна. Якісні продукти з натуральними компонентами і шикарними ефектами достатньо дорогі.
Декоративні фарби - це прекрасний спосіб кардинально змінити вигляд стін і загальний інтер'єр квартири або фасаду будівлі. При цьому сам процес фарбування часто не вимагає особливих навичок з декорування, достатньо ретельно дотримуватися рекомендацій виробника. Якщо ж мова йде про дизайнерські професійні матеріали, призначені, наприклад, для імітації ефектів шкіри, оксамиту, шовку, каменю та інших матеріалів або фінішні ефекти під старовину, патину, ефект корозії або окислення, декоративної іржі, необхідно запросити кваліфікованого майстра. Вінтажний ексклюзивний декор - задоволення не з дешевих, але зате середній термін служби покриття перевищує 10 років.
Оригінальні візуальні ефекти - на що здатна декоративна фарба
Торгові марки, що випускають оздоблювальні матеріали пропонують споживачам різноманітні засоби, за допомогою яких створюються чудові фактури. У число найпопулярніших потрапляють такі:
- Імітація шовкової тканини. На стінах це виглядає як шовковисто-матовий або навпаки, глянсовий блиск з красивими переливами.
- Ефект старовинної штукатурки. З легкістю виходить за рахунок додавання до складу черепашнику, дрібної крихти, тощо. Наносять склад тонким шаром і, на відміну від справжньої штукатурки, для зовнішніх робіт такий матеріал не застосовують.
- Піщаний ефект. Це один із трендів в дизайні інтер'єрів. Тут в якості додаткових фракцій береться кварцовий або річковий пісок, дрібні блискітки та інші наповнювачі. Сам ефект буває матовим або переливаються під сонячними променями.
- Оксамитовий ефект. Покриття створює враження додаткового об'єму і візуальної "м'якості" стіни, воно стає схожим на оксамитову або велюрову тканину.
- Імітація каменю. Досягається оригінальний ефект граніту або мармуру цікавим способом - розбиванням при контакті з поверхнею акрилових бульбашок одного кольору, але різних відтінків, які і перетворюються в "кам'яну" фактуру.
- Ефект металік. Дає гладке покриття з елегантним металевим блиском. На стіні можна виділяти будь-які зони, збільшуючи товщину шару.
При виборі декоративної фарби на особливу увагу заслуговують такі параметри, як покривна здатність, кількість циклів чищення, які може витримати матеріал, стійкість до стирання, адгезія, вологостійкість, а також протигрибкові властивості.
Приємного Вам вибору і вдалих покупок!