Деревозахист і декорування
Деревозахист та декорування — види і призначення
Одним з найбільш популярних будівельних матеріалів сьогодні є деревина. А так тому, що, будучи екологічно чистою сировиною, вона не здатна завдати шкоди ні здоров'ю людини, ні навколишньому середовищу. Крім того, дерево чудово тримає тепло, а ще має естетичний зовнішній вигляд як зовні, так і зсередини. Саме тому воно - незамінне в індивідуальному будівництві.
Однак, незважаючи на значний перелік переваг цього будівельного матеріалу, є у нього і кілька «вроджених» вад - пожежонебезпека і вразливість перед різними шкідниками (комахами і грибками). Ще одна негативна сторона натуральності – деревина легко піддається негативному впливу вологи і гниття. Втім, це не означає, що потрібно відмовитися від її використання підчас будівництва та інших ремонтних робіт. Тим більше сьогодні, коли інтернет-магазин Budbox пропонує значний список недорогих засобів для обробки дерева, здатних захистити його структуру від несприятливого впливу вологи і дощу, палючого сонця, патогенних мікроорганізмів, цвілі і грибків.
Засоби для обробки деревини: їх загальноприйнята класифікація
Перш ніж купити у нас той чи інший деревозахисний засіб, пропонуємо вам познайомитися з їх видовою різноманітністю. Отже, в залежності від форми випуску їх розділяють на:
- просочення. Основне призначення цих прозорих рідин - профілактика руйнувань, які можуть бути викликані атмосферними впливами. Засоби захисту деревини даного виду в свою чергу бувають двох типів: плівкоутворювальні (вони забезпечують захист від вологи, цвілі і сонячних променів) і ті, які не створюють плівку (вони оберігають від грибка і комах). Наносяться просочення на висушену, нічим не уражену дерев'яну поверхню рівномірним шаром за допомогою кисті або розпилювача. Вибираючи подібні деревозахисні матеріали, пам'ятайте: один з найважливіших їх показників - проникаюча здатність. Тобто: чим глибше просочення здатне проникнути в структуру дерева, тим надійніший захист йому воно гарантує;
- олії та воски. Як правило, ці захисні засоби використовуються для обробки дерев'яних поверхонь, з якими часто стикається людина - підлоги, двері, меблі та інші вироби. З огляду на те, що засоби, зроблені на основі олій і восків, - у більшості випадків абсолютно нешкідливі для дітей, їх нерідко застосовують для декорування дитячих іграшок;
- лаки. Вони можуть «похвалитися» високими захисно-декоративними властивостями. А виробляються подібні засоби обробки дерева на базі олії, акрилу, поліуретану або алкіду. Так, наприклад, акриловий лак, глибоко проникаючи в структуру деревини, не тільки утворює на її поверхні еластичне «дихаюче» покриття, але і прекрасно підкреслює її природний малюнок. Алкідні лаки - ідеальне рішення для захисту дерева від вологи, а такого роду засоби, як лаки на поліуретановій основі, створюють на дерев'яній поверхні міцну і довговічну плівку, оберігаючи її від гниття. Є також лаки і на водній основі. Хоча такі деревозахисні матеріали і сохнуть трохи довше, на відміну від попередніх варіантів, але вони відзначаються високою стійкістю до потемніння і хорошими вогнетривкими властивостями.
Виходячи з призначення, розрізняють наступні засоби для обробки дерева:
- антисептики. Головна їхня відмінність від інших деревозахисних складів полягає в тому, що в них присутні отруйні речовини і біоциди, які не тільки знищують різних комах і бактерії, але і перешкоджають їх подальшій появі в структурі дерева. Крім усього іншого, подібні засоби можуть використовуватися для обробки дерева з метою його захисту від гниття і ураження грибками. Антисептики доступні як у вигляді рідких розчинів, так і в формі паст. Залежно від форми випуску наносяться вони на оброблювану поверхню за допомогою розпилювача, валика або щітки. Робиться це неодмінно в кілька шарів, після попереднього висихання попереднього. В тому числі, ці деревозахисні матеріали бувають як безбарвними, так і кольоровими;
- антипірени. Їх ще називають вогнебіозахист. А все тому, що такого роду засоби для обробки дерева здатні запобігти його загорянню або попередити поширення вогню. Як це можливо? Все просто. Під впливом полум'я одні компоненти антипіренів перетворюються в газоподібну речовину, яка, випаровуючись, охолоджує деревину, а інші (тверді частинки) - утворюють на її поверхні захисну плівку, що перешкоджає надходженню кисню, тим самим збільшуючи час повного руйнування конструкції в кілька разів;
- комбіновані засоби для обробки дерева. Поєднуючи в собі захисні (вони наділені водовідштовхувальними і антисептичними властивостями) і декоративні функції, подібні склади однаково добре захистять деревину від всіляких шкідливих мікроорганізмів і згубного впливу вологи, а також слугуватимуть хорошою основою для декоративного оформлення будь-яких дерев'яних поверхонь.
Всі ці, та багато інших засобів деревозахисту і декорування доступні в нашому каталозі в величезному асортименті, а значить, кожен споживач зможе купити у нас найбільш підходящий для його потреб склад. А в разі необхідності наші фахівці допоможуть з вибором, підібравши потрібний колір і розрахувавши оптимальну кількість.