Деревозахист і декорування

Система Chalk-IT
Система Chalk-IT
Ґрунтовки
Ґрунтовки
Засоби захисту
Засоби захисту
Емалі
Емалі
Імпрегнати
Імпрегнати
Лазурі
Лазурі
Лаки для деревини
Лаки для деревини
Олії для деревини
Олії для деревини
Фарби захисні
Фарби захисні
Клеї
Клеї
Шпаклівки
Шпаклівки

Деревозахист та декорування — види і призначення

Одним з найбільш популярних будівельних матеріалів сьогодні є деревина. А так тому, що, будучи екологічно чистою сировиною, вона не здатна завдати шкоди ні здоров'ю людини, ні навколишньому середовищу. Крім того, дерево чудово тримає тепло, а ще має естетичний зовнішній вигляд як зовні, так і зсередини. Саме тому воно - незамінне в індивідуальному будівництві.

Однак, незважаючи на значний перелік переваг цього будівельного матеріалу, є у нього і кілька «вроджених» вад - пожежонебезпека і вразливість перед різними шкідниками (комахами і грибками). Ще одна негативна сторона натуральності – деревина легко піддається негативному впливу вологи і гниття. Втім, це не означає, що потрібно відмовитися від її використання підчас будівництва та інших ремонтних робіт. Тим більше сьогодні, коли інтернет-магазин Budbox пропонує значний список недорогих засобів для обробки дерева, здатних захистити його структуру від несприятливого впливу вологи і дощу, палючого сонця, патогенних мікроорганізмів, цвілі і грибків.       

Засоби для обробки деревини: їх загальноприйнята класифікація

Перш ніж купити у нас той чи інший деревозахисний засіб, пропонуємо вам познайомитися з їх видовою різноманітністю. Отже, в залежності від форми випуску їх розділяють на:

  • просочення. Основне призначення цих прозорих рідин - профілактика руйнувань, які можуть бути викликані атмосферними впливами. Засоби захисту деревини даного виду в свою чергу бувають двох типів: плівкоутворювальні (вони забезпечують захист від вологи, цвілі і сонячних променів) і ті, які не створюють плівку (вони оберігають від грибка і комах). Наносяться просочення на висушену, нічим не уражену дерев'яну поверхню рівномірним шаром за допомогою кисті або розпилювача. Вибираючи подібні деревозахисні матеріали, пам'ятайте: один з найважливіших їх показників - проникаюча здатність. Тобто: чим глибше просочення здатне проникнути в структуру дерева, тим надійніший захист йому воно гарантує;
  • олії та воски. Як правило, ці захисні засоби використовуються для обробки дерев'яних поверхонь, з якими часто стикається людина - підлоги, двері, меблі та інші вироби. З огляду на те, що засоби, зроблені на основі олій і восків, - у більшості випадків абсолютно нешкідливі для дітей, їх нерідко застосовують для декорування дитячих іграшок;
  • лаки. Вони можуть «похвалитися» високими захисно-декоративними властивостями. А виробляються подібні засоби обробки дерева на базі олії, акрилу, поліуретану або алкіду. Так, наприклад, акриловий лак, глибоко проникаючи в структуру деревини, не тільки утворює на її поверхні еластичне «дихаюче» покриття, але і прекрасно підкреслює її природний малюнок. Алкідні лаки - ідеальне рішення для захисту дерева від вологи, а такого роду засоби, як лаки на поліуретановій основі, створюють на дерев'яній поверхні міцну і довговічну плівку, оберігаючи її від гниття. Є також лаки і на водній основі. Хоча такі деревозахисні матеріали і сохнуть трохи довше, на відміну від попередніх варіантів, але вони відзначаються високою стійкістю до потемніння і хорошими вогнетривкими властивостями.

Виходячи з призначення, розрізняють наступні засоби для обробки дерева:

  • антисептики. Головна їхня відмінність від інших деревозахисних складів полягає в тому, що в них присутні отруйні речовини і біоциди, які не тільки знищують різних комах і бактерії, але і перешкоджають їх подальшій появі в структурі дерева. Крім усього іншого, подібні засоби можуть використовуватися для обробки дерева з метою його захисту від гниття і ураження грибками. Антисептики доступні як у вигляді рідких розчинів, так і в формі паст. Залежно від форми випуску наносяться вони на оброблювану поверхню за допомогою розпилювача, валика або щітки. Робиться це неодмінно в кілька шарів, після попереднього висихання попереднього. В тому числі, ці деревозахисні матеріали бувають як безбарвними, так і кольоровими;
  • антипірени. Їх ще називають вогнебіозахист. А все тому, що такого роду засоби для обробки дерева здатні запобігти його загорянню або попередити поширення вогню. Як це можливо? Все просто. Під впливом полум'я одні компоненти антипіренів перетворюються в газоподібну речовину, яка, випаровуючись, охолоджує деревину, а інші (тверді частинки) - утворюють на її поверхні захисну плівку, що перешкоджає надходженню кисню, тим самим збільшуючи час повного руйнування конструкції в кілька разів;
  • комбіновані засоби для обробки дерева. Поєднуючи в собі захисні (вони наділені водовідштовхувальними і антисептичними властивостями) і декоративні функції, подібні склади однаково добре захистять деревину від всіляких шкідливих мікроорганізмів і згубного впливу вологи, а також слугуватимуть хорошою основою для декоративного оформлення будь-яких дерев'яних поверхонь.

Всі ці, та багато інших засобів деревозахисту і декорування доступні в нашому каталозі в величезному асортименті, а значить, кожен споживач зможе купити у нас найбільш підходящий для його потреб склад. А в разі необхідності наші фахівці допоможуть з вибором, підібравши потрібний колір і розрахувавши оптимальну кількість. 

Читати повністю