Лазурі
Лазурі для дерева — види, особливості, нюанси нанесення
Натуральне дерево — чудовий екологічний матеріал, який широко використовується як для будівництва будинків, так і для фасадного та внутрішнього оздоблення, що дозволяє створювати естетично привабливе, надійне і респектабельне житло. Але деревні матеріали характеризуються пористістю, що знижує міцність конструкцій без належної обробки її спеціальними просоченнями і «морилками» з антисептичними властивостями. Просочення перешкоджає безлічі негативних процесів — гниття дерева, зараженню його грибками і цвіллю, руйнування під впливом атмосферних явищ, а також надійно захищає деревину від комах шкідників.
Лазур є одним з таких універсальних матеріалів, який крім захисної функції виконує і декоративну — забезпечує дерев'яним конструкціям привабливий зовнішній вигляд. Купити в Києві лазурі від провідних виробників за вигідними цінами можна в інтернет-магазині budbox.com.ua. Щоб зробити правильний вибір і замовити оптимальний за всіма параметрами продукт, необхідно ознайомитися з усіма варіантами захисних засобів і просочень, що присутні на ринку, і з'ясувати, якими особливостями вони володіють.
Захисне просочення для деревини — властивості і особливості лазурей
Головне завдання, яке успішно виконує лазур — це позитивний вплив на цілісність конструкцій з натуральної деревини і довговічність їх використання. Розглянемо, які конкретні переваги забезпечує при будівельних і ремонтних роботах застосування «морилки»:
- Водовідштовхувальна лазур для дерева цею захисне просочення, дія якого націлене на ефективне запобігання руйнівним процесам, викликаним опадами, ультрафіолетом, мікроорганізмами, комахами і гризунами.
- Нанесення складу на дерево утворює на його поверхні захисну плівку з антисептичними властивостями.
- Просочення лазуррю додає матеріалу чудові декоративні характеристики. Засіб має матовий відтінок і випускається в досить широкій колірній гамі.
- За своїм складом «морилка» чудово перешкоджає різного роду забрудненям, завдяки еластичному покриттю, стійкому до стирання.
- Природна текстура дерева різних порід не втрачає своєї привабливості, оскільки після нанесення лазур стає напівпрозорою.
- Лазурі для дерева від відомих, перевірених виробників, таких як Altax (Альтакс) або Bayris (Байріс), — це сертифікований продукт, екологічно безпечний як для самої людини, так і для навколишнього середовища. Високоякісна морилка не перешкоджає природному повітрообміну, а також не дозволяє покриттям лущитися і тріскатися.
- Зносостійкий склад досить довговічний, але фахівці рекомендують періодично оновлювати покриття поверхні.
Лазур - основні види просочень для дерева
Сучасні виробники постачають на ринок вражаючу кількість різних видів лазурей за доступними цінами, які класифікуються наступним чином:
- Тонкошарові склади. Це текуча, рідка суміш зі здатністю глибокого проникнення в пори деревини. Обробка дерева тонкошаровою лазуррю не призводить до утворення плівкового покриття, вона використовується переважно для просочення виробів, схильних до подальшої деформації. Тонкошарова «морилка» - кращий спосіб для захисту динамічних і складних за формою дерев'яних конструкцій. Вона не перекриває дерево, а тільки заповнює його пори, сприяючи довговічності і міцності, тому потрібно регулярно оновлювати шар покриття для створення ефективного захисту від впливу ультрафіолету і вологи.
- Средньошарові лазурі. Дані захисні склади створюють шар середнього рівня, що дозволяє їм проникати вглиб структури дерева дещо гірше, ніж це роблять рідкі склади. Проте ступінь захисту дерев'яних конструкцій після обробки просоченням середнього шару виявиться набагато вищим. На обробленій поверхні утворюється прозора плівка, що володіє здатністю тривалий період часу стримувати негативний зовнішній вплив середовища. Застосовується для конструкцій, розташованих до деформацій помірного ступеня.
- Товстошарові склади. Це густі, практично не текучі субстанції, які створюють у міру висихання досить товсту захисну плівку на поверхні виробу, але не здатні проникати вглиб матеріалу. Дане просочення найчастіше застосовується для зовнішніх робіт - обробки зовнішніх стін котеджів і дерев'яних зрубів, а також для вікон і дверних блоків. Лазур товстого шару гарантує дереву максимальний захист, але частково приховує структуру деревини, яка після обробки виглядає як лакована поверхня.
Лазур класифікується не тільки по товщині шару, але і за складом продукту. У продажу можна зустріти такі варіанти:
- Масляні просочення - багатокомпонентний склад, створений для захисту деревини від синьої плісняви та різноманітних грибків. Структуру деревини масляні засоби відмінно підкреслюють і виділяють. До їх складу входять натуральні рослинні олії (масла - касторове, апельсинове, соняшникова і т. д.), гліцерин, спирт, пігменти.
- Водна лазур - склад на основі води з легкою текстурою і максимальною проникаючою здатністю. Дана «морилка» володіє прекрасними захисними властивостями. Покупцям важливо знати, що водні просочення при тривалому зберіганні утворюють на дні банки осад з дрібнодисперсних компонентів. Відшарована субстанція майже цілком втрачає свої властивості, так що перед тим, як приступати до нанесення засобу, його слід дуже ретельно перемішати.
- Склад на основі розчинника. Дане просочення набагато перевершує інші аналоги своїми високими показниками стійкості до атмосферних опадів і руйнівного впливу прямих сонячних променів. Дане просочення виготовляється на основі неорганічних розчинників з обов'язковим додаванням компонентів антисептичної дії.
Перед застосуванням просочення потрібно виконати підготовчі роботи - розмішати склад і при необхідності розвести його, згідно допусків виробника. Масляні просочення ні в якому разі не слід розбавляти органічними розчинниками.
Як правильно наносити лазур на дерево — рекомендації фахівців
Щоб якісно просочити деревину лазуррю, необхідно попередньо добре очистити поверхню. Для поліпшення зчеплення рекомендується видалити верхній декоративний шар, відшліфувати дерево і видалити пил. Сама поверхня повинна бути сухою і чистою, а торцеві частини виробу бажано проґрунтувати спеціальним складом. Кілька перевірених рекомендацій допоможуть вам зробити все правильно і з оптимальним результатом.
- Для підвищення якості обробки наносьте склад в кілька послідовних етапів, втираючи кожен шар в дерево. Перед нанесенням наступного шару краще дочекатися, поки попередній повністю висохне.
- Обробляючи внутрішні поверхні віконних і дверних прорізів, засіб наносять в три шари.
- Нанесення проводять за допомогою кисті, рівномірно розподіляючи склад по поверхні, або фарбопультом, якщо мова йде про рідкі, текучі субстанції.
- У процесі роботи акуратно і своєчасно «поправляйте підтікання».
- Працюючи з товстошаровим складом проводите шліфування після кожного покриття.
- На повне остаточне висихання лазурі потрібно близько тижня.
- Якщо ви не витратили увесь засіб, його можна зберегти в скляній або металевій тарі, подбавши про герметичність, проте варто звернути увагу на кінцевий термін придатності зазначений виробником.
Інструменти, кисті і валики, якими ви користувалися, вимагають ретельного очищення розчинником або водою, в залежності від типу розчинника в продукті.
Зверніть увагу, що запорукою успішного результату, є невпинне дотримання інструкцій та рекомендацій з нанесення, що вказані на упакуванні продукту виробником!