Каталог товарів
Супер пропозиції

Лаки для деревини

Лаки для дерева - сировинний склад, властивості, критерії вибору

Перші лаки для дерева з'явилися близько 1000 років тому. Звичайно, набагато пізніше, ніж фарби, проте дуже давно. А поширилися ці покриття для дерева в Європі ближче до 15 століття. Тобто близько 500 років тому. Теж дуже давно. З тих пір ні практично жодне дії по обробці дерева не обходилося без цього чудового матеріалу. Згодом лаки, мається на увазі обробка саме дерева і виробів з нього, набагато випередили фарби по популярності. Чому? Справа в тому, що лак здатний захистити дерево від шкідливих впливів навколишнього середовища, водночас не перекриваючи унікальну і неповторну текстуру.

Меблі, паркет, дерев'яні аксесуари, фасади дерев'яних будівель - все це неможливо собі уявити без використання сучасних лаків. Ми ж прекрасно розуміємо, що навіть при найпрофесійнішій обробці без фінішного покриття дерево служить недовго. А фарба «забирає» неповторний природний колорит.

Отже, давайте перейдемо від тривалого вступу безпосередньо до видів лаку для дерева, їх сировинного складу і відмінностей. Адже якщо ви тут, цілком можливо, ви прямо зараз перебуваєте в пошуку оптимального варіанту. Саме тому ми постараємося вам допомогти, максимально розкривши тему. Погодьтеся, сьогодні можна просто «зламати» голову від різноманітності всіляких пропозицій. Навіть ще якихось 15-20 років тому на ринку лаків для дерева було набагато менше варіантів. Що ж, розпочнемо з першого і найголовнішого питання: види лаків для дерева і їх відмінності виходячи з сировинного складу.

Особливості лаків для дерева - сучасний асортимент

Всі лаки для дерева, які сьогодні доступні масовому споживачеві, діляться на категорії за умовами експлуатації і ступенем токсичності. Залежно від того, де і для чого буде використовуватися той чи інший лак, склад основи може докорінно відрізнятися.

  • Покриття для дерева, які використовуються для зовнішніх робіт - найчастіше складаються з агресивних хімічних компонентів. У переважній більшості мають різкий неприємний запах. Їх не рекомендується використовувати в закритих приміщеннях.
  • Лаки з підвищеною зносостійкістю - найчастіше застосовуються для покриття паркету, меблів і інших дерев'яних поверхонь, які будуть піддаватись підвищеним експлуатаційним навантаженням.
  • Покриття для дерева, призначені для внутрішніх робіт - актуальні для стін, стелі, інших поверхонь, які не будуть піддаватись підвищеним експлуатаційним навантаженням. Часто на водній основі, не мають специфічного запаху, нетоксичні.

Крім експлуатаційних властивостей, а також хімічної активності, оптимальний варіант лаку для дерева вибирають за часом висихання, стійкістю до температурних перепадів, візуальним характеристикам (що надає матовість або глянцевий блиск).

На банці покриття для дерева завжди відзначена рекомендована сфера застосування. Ми ж, у свою чергу, настійно рекомендуємо дотримуватися інструкції і не використовувати, наприклад, лаки для дерева, призначені для фасадних робіт, у внутрішній обробці. Тим більше, що зараз більш ніж достатньо найрізноманітніших варіантів, які однаково доступні і за ціною, і за швидкістю доставки практично в будь-який населений пункт України.

Матовий чи глянцевий лак для дерева - експлуатаційні властивості

Сучасні матові і глянцеві лаки по експлуатаційній надійності практично не відрізняються. У матовому і глянцевому варіанті можна знайти будь-які типи, починаючи від лаків з підвищеною зносостійкістю, закінчуючи неміцними лаками (але і абсолютно нетоксичними) для внутрішніх робіт.

Матове покриття актуально для дерев'яних виробів, виконаних в максимально реалістичному ключі.

Важливо!

Поверхня при обробці матового покриття вимагає більш ретельного шліфування, ніж при використанні глянцевих варіантів лаків для дерева.

Матове покриття буде дуже красиво виглядати на елементах інтер'єру, які знаходяться в яскраво освітленому просторому приміщенні. Чим більше світла, тим ефектніше виглядає затишна матовість.

Що стосується глянцевих лаків для дерева, то цей матеріал вимагає менше ретельної шліфовки основи, проте він досить виразно здатний підкреслити текстуру. І при цьому додає неймовірний блиск.

Важливо!

Поверхня, покрита глянцем, вимагає більшої акуратності в обігу, ніж поверхня із затишною матовістю. Чому? Справа в тому, що потертості, подряпини та інші дрібні пошкодження на глянці набагато більш помітні, ніж на матовому покритті. Особливо якщо ми говоримо про темні породи дерева.

Прозорі чи пігментовані лакидля дерев'яних поверхонь

Деякі лаки для дерева, крім забезпечення матовості або ідеального глянцевого блиску, доповнені пігментами (лакобейц). Вони не повністю змінюють колір дерева, але здатні підсилити природний відтінок. Наприклад, додати медових, гірчичного, сонячних відтінків або зробити деревину темнішою. Дуже хороший матеріал для виробів з дерева недорогих сортів, наприклад, таких як сосна. Крім того, що лаки такого виду додають певної благородності виробу, вони також збільшують гарантований термін надійної експлуатації.

Лаки для дерева на водній основі

Лаки на водній основі - екологічні, зносостійкі сучасні варіанти покриття дерев'яних виробів або поверхонь фасадів, стін, підлог. Сьогодні ми можемо знайти акрилові і поліуретанові лаки. Акриловий вважається більш безпечним, ніж поліуретановий. Підчас нанесення ми практично не відчуваємо неприємних специфічних запахів. А ще приємний бонус для такого виду покриття - вогнестійкість. Акрилові лаки на водній основі стійкі до вогню.

Звичайно, у акрилових лаків і свій мінус знайдеться. Вони досить довго сохнуть. Для того, щоб сформувалася і висохла плівка, потрібно буде чекати близько 2 тижнів. І при цьому в приміщенні повинна підтримуватися оптимальна вологість і температура не менше, ніж плюс 5, а краще 10 градусів за шкалою Цельсія і не більше, ніж + 25. Це оптимальний діапазон.

Що стосується поліуретанового лаку, то такий вибір може «похвалитися» неймовірною стійкістю, еластичністю і здатністю виносити контакт навіть найбільш агресивними миючими та миючими засобами.

Як правильно покривати дерев'яні вироби лаком, щоб продовжити термін служби?

Під кінець нашої розмови ми хочемо дати кілька універсальних рекомендацій, які допоможуть вам справитися з нанесенням лаку. І при цьому бути впевненими в тому, що підсумковий результат виявиться просто чудовим.

  • Не порушувати інструкцію по експлуатації, особливо не «обрізати деталі» в період висихання!
  • Покривати тільки ідеально очищену поверхню.
  • Працювати з лаковим покриттям необхідно тільки при температурі від + 10 (мінімум +5) до + 25 градусів.
  • Для великих поверхонь краще підійде старий добрий валик. Якщо ви використовуєте пензель, стежте, щоб її ворсинки не залишилися на нанесеному шарі.

Ось, власне, і всі рекомендації. Насправді, працювати з сучасними лаками досить просто і приємно. А наш інтернет-магазин готовий запропонувати вам найрізноманітніші варіанти для будь-яких потреб! Дивіться каталог і вибирайте!

А ще стежте за новинками і вигідними акціями! Ми постійно намагаємося радувати наших нових і постійних покупців приємними пропозиціями.

Читати повністю