Емалі універсальні

Емаль суперстійка Altax
Емаль суперстійка Altax
154.92 грн
Новинка!
Емаль акрилова глянцева LuxDecor
Емаль акрилова глянцева LuxDecor
250.26 грн
Новинка!
Емаль акрилова матова LuxDecor
Емаль акрилова матова LuxDecor
216.84 грн

Фарба емаль – яскравий акцент та стійкість кольору на довгий час

Навколишній світ - яскравий і барвистий. Ми навчилися перетворювати сіру буденність в колоритну індивідуальність, зокрема  завдяки оздоблювальним матеріалам. Використовуючи універсальну фарбу емаль, можна зробити свій будинок привабливішим та живописнішим. Зовнішні стіни, внутрішні панелі, стелі й підлоги - все це постає перед нами в новому світлі і виконанні. До того ж фарба емаль виконує не тільки декоративну функцію, а й практичну. Вона захищає поверхню від руйнування і корозії через вплив кліматичних умов. До складу універсальної емалі входить лак, а також кольорові барвники і різні наповнювачі. Матеріал має широку сферу застосування, еластичний, екологічний, відрізняється широкою гамою кольорів. До того ж коштує зовсім недорого.

Фарба-емаль: види та особливості застосування

Вибір матеріалу для фарбування залежить від поверхні, яку слід оздобити. Це може бути бетон, дерево, сталь, цегла, метал і т.д. Також, фарбу-емаль підбирають в залежності від виду приміщення, та його розташування (зовні або всередині) з урахуванням умов вологості і температури. Простими словами, за своїм складом емаль являє собою лак, куди доданий колірний пігмент. Вона може бути на основі органічних розчинників або на водній основі. Сьогодні в магазинах будматеріалів можна купити такі фарби-емалі, як:

 1. Алкідні. Вони виготовляються на основі смоли і застосовуються для зовнішньої і внутрішньої обробки. Алкідною фарбою можна покрити дерев'яні та металеві поверхні, цегляну кладку. Вона стійка до високих температур і вологи. Це ідеальний матеріал для фарбування радіаторів опалення, віконних рам, дверей, меблів, стін і стель у ванних кімнатах і кухнях. З мінусів - пожежонебезпека, нестійкість до лугів.
 2. Водно-дисперсійні. Така фарба-емаль відмінно пропускає повітря, швидко сохне, «стійко» реагує на вологу і сухе стирання. Вона може використовуватися як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Однак ціна емалі на водній основі досить висока, а сама фарба залежить від погодних умов (не засохне при температурі нижче +5 0С).
 3. Водоемульсійні. Така емаль швидкосохнуча, екологічна, має широку палітру відтінків. Вартує недорого, тому підійде для обмеженого бюджету. З недоліків - фарбувати нею можна при температурі не нижче +5 0С, а також достатньо погана стійкість.
 4. Латексні. Виготовляється матеріал на основі соку каучукових рослин. Купити фарбу емаль цього типу можна для проведення зовнішніх і внутрішніх робіт. Фарба добре «реагує» на вологу і сухе стирання, що не накопичує бруд, запобігає появі цвілі. Також матеріал відмінно лягає на пофарбовану раніше поверхню, проте погано витримує низьку температуру.
 5. Силіконові. Унікальність цієї емалі в тому, що вона одночасно пориста і стійка до вологи. Завдяки цьому, фарба запобігає появі грибків і плісняви, не вигоряє на сонці, пропускає повітря, добре лягає на основу. З недоліків - висока ціна.
 6. Масляні. Фарба коштує недорого і економно витрачається, добре зчіплюється з поверхнею, що фарбується. Однак вона дуже довго сохне, з часом темніє і жовтіє, має різкий неприємний запах і обмежену палітру відтінків. Її небажано використовувати для внутрішніх робіт, оскільки така фарба досить токсична.

Відмінності між фарбою і емаллю не так вже й великі. Головна відмінність - це присутність лаку в складі останньої. Таким чином, класифікація досить умовна і залежить від хімічного складу. Вибір між ними залежить від області застосування.

Акрилова емаль: переваги і недоліки

Окремо варто сказати про таку фарбу, як акрилова емаль. Вона виготовляється на основі акрилової смоли і використовується для інтер'єрних і фасадних робіт по штукатурці, бетону, склу, дереву. Акрилова емаль має низку безсумнівних переваг, а саме:

 • зберігає свої якісні характеристики навіть при високій температурі. Тому нею можна фарбувати батареї і інші поверхні, що нагріваються. При цьому покриття не жовтіє і не тріскається протягом багатьох років;
 • довго зберігає привабливий зовнішній вигляд. Акрилова емаль для дерева тримається біля 8 років, а на металевих і оштукатурених поверхнях - до 20 років;
 • нне втрачає колір під впливом ультрафіолету. Саме тому акрилова емаль ідеально підходить для зовнішніх робіт;
 • захищає пофарбовану поверхню від корозії. Завдяки складу, така акрилова емаль для дерева та металу достатньо добре лягає навіть на іржу;
 • екологічність. В основі акрилових емалей полімери, тому фарба не виділяє токсичних речовин і не має вираженого запаху. Тому безперечно підходить для внутрішньої обробки будинку;
 • розчиняється водою, тому можна не використовувати токсичні розчинники.

Недоліком є ​​той факт, що на акрилову термостійку емаль ціна досить висока в порівнянні з алкідними фарбами. Також вона довго твердне (до місяця) і складно підібрати якісний склад. Перед тим як вибрати акрилову емаль, потрібно зважити всі за і проти. Якщо ви не дуже обмежені в бюджеті, однозначно варто віддати перевагу даній фарбі. 

Сфери застосування універсальної емалі

Оскільки вибір лакофарбових покриттів сьогодні величезний, важливо спочатку врахувати місце проведення оздоблювальних робіт. Зокрема, фарба буває:

 • для інтер’єрних робіт - тих, які виконуються всередині будинків, квартир, офісів, підвалів та інших приміщень. Такі фарби повинні бути екологічними, здатними пропускати повітря. Ідеально підійдуть емалі на водній основі, латексні, акрилові;
 • для фасадних робіт - фарбування стін із зовнішнього боку, покрівлі, віконних рам, дверей, огорож і різних конструкцій варто проводити акриловою, силікатною або силіконовою емаллю;
 • для підлоги - такі фарби захищають поверхню підлогового покриття від механічних і хімічних впливів. Вони повинні бути екологічні та гігієнічні, стійко реагувати на стирання. Найкраще використовувати алкідні емалі для підлоги.

Якщо ви збираєтеся робити ремонт, інтернет-магазин "Budbox" дозволить недорого купити якісні оздоблювальні матеріали. У нас ціни на декоративну емаль доступні, тому відповідну фарбу знайдуть навіть споживачі з дуже обмеженим бюджетом. Доставка здійснюється по всій Україні.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення ТОВ 'ТВК Байріс' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти