Емалі універсальні
Фарба емаль – яскравий акцент та стійкість кольору на довгий час
Навколишній світ - яскравий і барвистий. Ми навчилися перетворювати сіру буденність в колоритну індивідуальність, зокрема завдяки оздоблювальним матеріалам. Використовуючи універсальну фарбу емаль, можна зробити свій будинок привабливішим та живописнішим. Зовнішні стіни, внутрішні панелі, стелі й підлоги - все це постає перед нами в новому світлі і виконанні. До того ж фарба емаль виконує не тільки декоративну функцію, а й практичну. Вона захищає поверхню від руйнування і корозії через вплив кліматичних умов. До складу універсальної емалі входить лак, а також кольорові барвники і різні наповнювачі. Матеріал має широку сферу застосування, еластичний, екологічний, відрізняється широкою гамою кольорів. До того ж коштує зовсім недорого.
Фарба-емаль: види та особливості застосування
Вибір матеріалу для фарбування залежить від поверхні, яку слід оздобити. Це може бути бетон, дерево, сталь, цегла, метал і т.д. Також, фарбу-емаль підбирають в залежності від виду приміщення, та його розташування (зовні або всередині) з урахуванням умов вологості і температури. Простими словами, за своїм складом емаль являє собою лак, куди доданий колірний пігмент. Вона може бути на основі органічних розчинників або на водній основі. Сьогодні в магазинах будматеріалів можна купити такі фарби-емалі, як:
- Алкідні. Вони виготовляються на основі смоли і застосовуються для зовнішньої і внутрішньої обробки. Алкідною фарбою можна покрити дерев'яні та металеві поверхні, цегляну кладку. Вона стійка до високих температур і вологи. Це ідеальний матеріал для фарбування радіаторів опалення, віконних рам, дверей, меблів, стін і стель у ванних кімнатах і кухнях. З мінусів - пожежонебезпека, нестійкість до лугів.
- Водно-дисперсійні. Така фарба-емаль відмінно пропускає повітря, швидко сохне, «стійко» реагує на вологу і сухе стирання. Вона може використовуватися як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Однак ціна емалі на водній основі досить висока, а сама фарба залежить від погодних умов (не засохне при температурі нижче +5 0С).
- Водоемульсійні. Така емаль швидкосохнуча, екологічна, має широку палітру відтінків. Вартує недорого, тому підійде для обмеженого бюджету. З недоліків - фарбувати нею можна при температурі не нижче +5 0С, а також достатньо погана стійкість.
- Латексні. Виготовляється матеріал на основі соку каучукових рослин. Купити фарбу емаль цього типу можна для проведення зовнішніх і внутрішніх робіт. Фарба добре «реагує» на вологу і сухе стирання, що не накопичує бруд, запобігає появі цвілі. Також матеріал відмінно лягає на пофарбовану раніше поверхню, проте погано витримує низьку температуру.
- Силіконові. Унікальність цієї емалі в тому, що вона одночасно пориста і стійка до вологи. Завдяки цьому, фарба запобігає появі грибків і плісняви, не вигоряє на сонці, пропускає повітря, добре лягає на основу. З недоліків - висока ціна.
- Масляні. Фарба коштує недорого і економно витрачається, добре зчіплюється з поверхнею, що фарбується. Однак вона дуже довго сохне, з часом темніє і жовтіє, має різкий неприємний запах і обмежену палітру відтінків. Її небажано використовувати для внутрішніх робіт, оскільки така фарба досить токсична.
Відмінності між фарбою і емаллю не так вже й великі. Головна відмінність - це присутність лаку в складі останньої. Таким чином, класифікація досить умовна і залежить від хімічного складу. Вибір між ними залежить від області застосування.
Акрилова емаль: переваги і недоліки
Окремо варто сказати про таку фарбу, як акрилова емаль. Вона виготовляється на основі акрилової смоли і використовується для інтер'єрних і фасадних робіт по штукатурці, бетону, склу, дереву. Акрилова емаль має низку безсумнівних переваг, а саме:
- зберігає свої якісні характеристики навіть при високій температурі. Тому нею можна фарбувати батареї і інші поверхні, що нагріваються. При цьому покриття не жовтіє і не тріскається протягом багатьох років;
- довго зберігає привабливий зовнішній вигляд. Акрилова емаль для дерева тримається біля 8 років, а на металевих і оштукатурених поверхнях - до 20 років;
- нне втрачає колір під впливом ультрафіолету. Саме тому акрилова емаль ідеально підходить для зовнішніх робіт;
- захищає пофарбовану поверхню від корозії. Завдяки складу, така акрилова емаль для дерева та металу достатньо добре лягає навіть на іржу;
- екологічність. В основі акрилових емалей полімери, тому фарба не виділяє токсичних речовин і не має вираженого запаху. Тому безперечно підходить для внутрішньої обробки будинку;
- розчиняється водою, тому можна не використовувати токсичні розчинники.
Недоліком є той факт, що на акрилову термостійку емаль ціна досить висока в порівнянні з алкідними фарбами. Також вона довго твердне (до місяця) і складно підібрати якісний склад. Перед тим як вибрати акрилову емаль, потрібно зважити всі за і проти. Якщо ви не дуже обмежені в бюджеті, однозначно варто віддати перевагу даній фарбі.
Сфери застосування універсальної емалі
Оскільки вибір лакофарбових покриттів сьогодні величезний, важливо спочатку врахувати місце проведення оздоблювальних робіт. Зокрема, фарба буває:
- для інтер’єрних робіт - тих, які виконуються всередині будинків, квартир, офісів, підвалів та інших приміщень. Такі фарби повинні бути екологічними, здатними пропускати повітря. Ідеально підійдуть емалі на водній основі, латексні, акрилові;
- для фасадних робіт - фарбування стін із зовнішнього боку, покрівлі, віконних рам, дверей, огорож і різних конструкцій варто проводити акриловою, силікатною або силіконовою емаллю;
- для підлоги - такі фарби захищають поверхню підлогового покриття від механічних і хімічних впливів. Вони повинні бути екологічні та гігієнічні, стійко реагувати на стирання. Найкраще використовувати алкідні емалі для підлоги.
Якщо ви збираєтеся робити ремонт, інтернет-магазин "Budbox" дозволить недорого купити якісні оздоблювальні матеріали. У нас ціни на декоративну емаль доступні, тому відповідну фарбу знайдуть навіть споживачі з дуже обмеженим бюджетом. Доставка здійснюється по всій Україні.