Ґрунтовки будівельні
Будівельні ґрунтовки — характеристики, переваги, критерії вибору
Будівельна ґрунтовка - спеціальний рідкий розчин, абсолютно незамінний при підготовці поверхні стін і стель до подальшої фінішної (чистової) обробки. До складу розчину входить комплекс речовин, які забезпечують необхідні експлуатаційні характеристики ґрунтовки. За рахунок глибокого проникнення розчину істотно поліпшується зчеплення поверхні з фарбами, шпаклівкою, штукатуркою та іншими матеріалами - різні суміші і фарби лягають на стіни рівними шарами. Завдяки наявності клейового компоненту зміцнюється пухка основа, яка могла б обсипатися, а цементуючі складові, пісок і полімери дозволяють домогтися потрібної шорсткості оброблюваної поверхні. До складу ґрунтовки можуть входити також різні масла, бітум, смола та інші подібні плівкоутворюючі компоненти. Вони потрібні, для того, щоб утворити плівку, яка буде слугувати захистом поверхні стіни від негативного впливу зовнішнього середовища.
Від того, наскільки відповідальним і вдалим виявився вибір ґрунтовки, а також від точності дотримання правил її застосування, багато в чому залежить не тільки кінцева якість фінішної обробки, але і те, як довго вона буде зберігати свою первісну естетичну привабливість.
Ґрунтовка будівельна — види і особливості застосування
Плануючи придбати конкретний вид ґрунтовки, орієнтуватися слід на місце (поверхню) її застосування (дерево, бетон, метал, ін.), Також, потрібно визначитись з списком необхідних характеристик розчину, виробником і вартістю. Витрати засобу, як правило, прописується на каністрах, в яких він продається.
Існує кілька основних видів ґрунтовок:
- Глибокого проникнення. Цей вид найпоширеніший і користується великим попитом. Його застосовують, щоб просочити і зміцнити «пухкі» стіни і стелі з цегли, шлакоблоків і т.д. Якщо цього не зробити, то одним з можливих негативних наслідків стане значне збільшення витрат дорогих оздоблювальних матеріалів – поверхня, буде як губка поглинати вологу з шпаклівки або фарби, що в свою чергу загрожує поганій адгезії до основи. Варто звернути увагу та купити ґрунтовку глибокого проникнення з додаванням фунгіцидних компонентів (анти грибкова ґрунтовка). Перед її нанесенням за допомогою пензля або валика, поверхню необхідно зачистити від бруду, пилу і будь-яких сторонніх включень. В результаті повинна вийти гладка стіна, готова до подальшої обробки. При проведенні по ній рукою на долоні не повинні залишитися сліди.
- Антикорозійна. Такі матеріали як сталь, чавун та інші метали, потребують захисту від корозії. Захисним, а заодно і декоративним покриттям для них стає фарба-ґрунтовка, яку наносять на поверхню металу валиком або пензликом. Перед нанесенням фосфатних, ізолюючих ґрунтовок, поверхні піддаються первинній обробці, яка включає ретельну зачистку від іржі, видалення жирних плям. Рішення, яку саме суміш з цієї категорії купити, залежить від типу металу (чорний або кольоровий), агресивності середовища і деяких інших чинників.
- Бітумна (праймер). Комбінація розплавленого бітуму зі спеціальним наповнювачем і пластифікатором називається бітумною мастикою. Цей вид ґрунтовки призначається для обробки бетонних підстав, а також для цементно-піщаних стяжок. Завдяки використанню мастик вдається досягати більш міцного і надійного приклеювання рулонних матеріалів до оброблених поверхонь. Перед використанням суміш, що продається в металевих, герметично запакованих відрах, іноді розводять за допомогою уайт-спіриту або просто бензином, і довго, ретельно перемішують. Ґрунтовку можна наносити пензлем, хутряним валиком або практикувати метод розливу і розподілу мастики по поверхні за допомогою гумової швабри.
- Для деревини. Така ґрунтовка обов'язково матиме в складі ще й компоненти антисептичної дії, мета яких - захистити дерево від руйнівної дії грибків, цвілі, комах або гризунів. Склад застосовують для обробки підвіконь, дерев'яних панелей, меблів та ін. У продажу можна знайти три популярних варіанти: шелакова, алкідна, акрилова.
Великим попитом користується акриловий варіант, оскільки дозволяє зберегти в натуральному вигляді неповторну красу фактури поверхні, не піднімає ворс, відмінно захищає матеріал. Є водорозчинна і органічна ґрунтовка даного виду. Для фасадних робіт більше пасуватиме другий варіант. Така ґрунтовка стійко витримує різні погодні впливи тощо. Водорозчинна акрилова ґрунтовка характеризується екологічними властивостями, чудово підходить для застосування всередині приміщення. На практиці майстри зможуть переконатися, що такі ґрунтовки також забезпечують легкість шліфування, знижують витрати лаку і фарби (вартість яких досить висока), а також повністю висихають за пару годин.
Вибираємо універсальну ґрунтовку для якісної обробки поверхонь
Якщо в процесі ремонтно-будівельних робіт вам передусім потрібно буде мати справу з поверхнями з різних матеріалів (а так найчастіше і буває), доцільно буде купити за вигідною ціною один універсальний засіб, який наноситься на бетон і на цеглу, на гіпсокартон і на дерево, на камінь і метал.
Універсальний ґрунт володіє одночасно масою переваг, властивих різним видам спеціалізованих продуктів. Переваги та функції універсальних ґрунтовок:
- зміцнення поверхні, запобігання її «викришуванню» або осипанню;
- підвищення якості зчеплення з різними видами при подальшій обробці;
- зміцнення підстави;
- можливість легкого і рівномірного нанесення шпаклівки, лаку, фарби або штукатурки;
- вирівнювання «втягуючої» здатності;
- захист стін і стелі від утворення грибка і цвілі;
- захист від «проступання» після чистової обробки жовтих плям, відшаровування матеріалів, «відсирівання» і т.д.;
- захист від корозії;
- можливість знизити витрату дорогої фінішної обробки за рахунок її економного нанесення;
- прискорення затвердіння шарів шпаклювального матеріалу;
- збільшення періоду експлуатації декоративного оздоблення.
Окремо слід відзначити ще кілька переваг, які забезпечує використання якісного універсального ґрунту:
- паро проникність;
- вологостійкість;
- зносостійкість (здатність ефективно протистояти негативному впливу середовища);
- пожежна безпека;
- антисептичні властивості;
- здатність згладжувати дрібні дефекти поверхні і швидко сохнути.
Асортимент будівельних ґрунтовок в каталозі інтернет-магазину budbox.com.ua досить різноманітний, щоб кожен покупець міг вибрати засіб, що оптимально відповідає його потребам. Будівельні ґрунтовки слід застосовувати, чітко дотримуючись рекомендацій в технічних інструкціях. Від якості проведеного ґрунтування багато в чому залежить естетика і довговічність служби фінішної обробки. За статистикою, до 90% результату визначається ретельністю підготовчих робіт.