Каталог товарів
Супер пропозиції

Шпалерний клей

Новинка!
Шпалерний клей “Euroline” Primacol Professional
Шпалерний клей “Euroline” Primacol Professional
60.00 грн
Новинка!
Шпалерний клей “Universal” Primacol Professional
Шпалерний клей “Universal” Primacol Professional
84.00 грн
Новинка!
Шпалерний клей “Premium Special” Primacol Professional
Шпалерний клей “Premium Special” Primacol Professional
132.00 грн
Новинка!
Шпалерний клей “Premium Vinyl” Primacol Professional
Шпалерний клей “Premium Vinyl” Primacol Professional
132.00 грн
Новинка!
Шпалерний клей “Premium Vlies” Primacol Professional
Шпалерний клей “Premium Vlies” Primacol Professional
132.00 грн

Шпалерний клей - що потрібно знати для правильного вибору

Незважаючи на постійно зростаючу різноманітність оздоблювальних матеріалів для стін, шпалери як і раніше лідирують за популярністю, незмінно залишаючись стильним оформленням інтер'єру і прекрасним фоном для меблів в будь-яких приміщеннях. Однак, навіть найдорожчі шпалери з вишуканим малюнком можуть бути зіпсовані порушенням технології їх приклеювання. Наймаючи бригаду професійних майстрів, ми у більшості випадків можемо покластися на їх високу кваліфікацію, але при самостійній закупівлі матеріалів і приклеюванні декоративних полотен ми ризикуємо отримати результат з певними вадами - зморшки, заломи, бульбашки, дефекти на стиках і інші неприємності замість бездоганно гладких і красивих стін. Щоб не помилитися у виборі і купити клей для шпалер, що ідеально підходить для їх типу, необхідно розібратися, які продукти представлені на ринку, і в чому полягають їх особливості.

Клей для шпалер - як зробити вдалу покупку і уникнути ризикованих експериментів

Перш за все, зробимо акцент на якості клею. Розглядаючи в магазинах нескінченні ряди з будівельними матеріалами, ви виявите, що асортимент клею вражає - дорогий і дешевий, від відомих виробників і безіменних брендів, вітчизняного і імпортного виробництва, і всілякі коробки різного призначення. Чи має сенс заощаджувати на покупці такого роду? Тут доречна тільки одна порада - тестування продукції невідомих торгових марок може виявитися дуже дорогим задоволенням. Купуючи високоякісний клей для вінілових або флізелінових шпалер від лідерів ринку з бездоганною репутацією, ви повністю захищаєте себе від різноманітних неприємних наслідків:

  • відшарування шматків полотен шпалер;
  • відшарування облицювання уздовж стиків;
  • зміна кольору декоративного оздоблення;
  • поява плям і відшарувань на лицьовій стороні декору, тощо.

З урахуванням того, що хороші шпалери мають цілком пристойну вартість, та й праця по їх поклейці забирає багато сил і часу, переклеювати шпалери ще раз - це зовсім не те, до чого ми прагнемо. Щоб уникнути тривалого, витратного і трудомісткого процесу переробки, доцільніше зупинити свій вибір на надійному бренді, який роками працює над удосконаленням своєї продукції. І зовсім не обов'язково, що якісний продукт повинен буде шалено дорогим. Навпаки, багато відомих європейських виробників, такі як Primacol (Прімакол), наприклад, підтримують демократичну цінову політику.

Різновиди і особливості використання шпалерного клею

До вибору клею слід приступати тільки після того, як ви визначилися з самими шпалерами, і ніяк не навпаки. Однак, крім матеріалу, яка є основою для полотен, на ваш вибір можуть вплинути й інші фактори - особливості поверхні стін і цільове призначення кімнати. Так, наприклад, збираючись купити клей для шпалер для дитячої кімнати, слід додатково потурбуватися про екологічність складу продукту. Існують засоби, які краще використовувати для стін з бетону, а є спеціально призначені для нанесення на дерев'яну основу. Плюс, кожен продукт має свої вказівки щодо рівня вологості в приміщенні і температурного режиму.

Розглянемо основні види клею для шпалер, розділивши їх на дві великі категорії:

  • Універсальні. Це продукти, які підходять для різних типів обробки і різних стін, які виробляється з використанням компонентів, що підсилюють сполучні характеристики.
  • Спеціальні. Основою для них служать крохмалі різних модифікацій з додаванням спеціальних компонентів певної дії, в залежності від типу шпалер, для яких призначається клей - паперові, вінілові, флізелінові, склошпалери і ін.

Найпростішим рішенням здається покупка універсального засобу, і багато споживачів вважають за краще «не морочитися» з вибором вузькоспеціалізованих продуктів. Однак, як ви розумієте, на 100% універсальних будматеріалів просто не буває, і така продукція має узагальнений підбір компонентів. Тому фахівці все-таки рекомендують для досягнення оптимального результату, підбирати клей строго індивідуально під тип конкретних шпалер. Витративши трохи часу на те, щоб розібратися в існуючих видах продуктів саме цієї категорії, ви більше не будете сумніватись у правильності вибору.

Підбираємо клей для шпалер по їх типу

  1. Для легких шпалер на паперовій основі. Цей вид вважається вузькоспеціалізованим, тому що з іншими, більш важкими видами він вже не справляється. Насправді, саме через свої обмежені можливості цей тип продукту практично перестав випускатися. Для легких, нормальних і важких паперових шпалер різної щільності і ваги прекрасно підходять універсальні аналоги. По суті, єдиним приводом шукати клей для паперових полотен залишається їх поклейка в приміщеннях, де потрібно гарантувати високий рівень екологічності та безпеки для здоров'я. У такому випадку зверніть увагу на продукцію на основі крохмалю, з антигрибковими компонентами і очищену від шкідливих домішок.
  2. Для флізелінових шпалер. Цей вид матеріалу рекомендований виключно для шпалер на флізеліновій основі. Головна особливість клею для флізелінових шпалер полягає в технології нанесення готового розчину. Якщо з паперовими аналогами воно наноситься прямо на полотно (і залишається на деякий час для просочення), то до прикладу, під бамбукові шпалери клеєм покривають безпосередньо саму стіну. Флізелін зчіплюється з розчином на стіні досить швидко.
  3. Для вінілових шпалер. Основу таких складів продукту становить крохмаль з обов'язковою присутністю метилцелюлози. Характерною властивістю готового клею, яка дуже цінується майстрами, є той факт, що поки він не висох, полотно при необхідності (не рівне або недостатньо акуратне наклеювання) можна зняти зі стіни і потім знову наклеїти. Цей клей теоретично може підійти і для легких шпалер на паперовій основі, ось тільки подібне використання не можна назвати раціональним, оскільки матеріали з категорії вінілових найдорожчі.
  4. Для склошпалер. Це переважно дисперсійний клей, що володіє підвищеними експлуатаційними характеристиками. Склошпалери - не єдиний вид матеріалу, для якого він підходить. З тим же успіхом цей клей утримує текстильні шпалери. Майте на увазі, щоб зняти зі стіни полотна, приклеєні на такий клей з потужними сполучними властивостями за рахунок додавання ПВА і смол, знадобляться спеціальні розчинники.

Шпалерний клей використовується в оздоблювальних роботах не тільки для приклеювання шпалер. Нерідко його застосовують в якості ґрунтувального розчину, для монтажу плінтусів і «бордюрів», а також інших деталей настінного і стельового оформлення інтер'єрів.

При виборі конкретного продукту обов'язково звертайте увагу не тільки на його клеючі здатності, але і на склад, від якого залежить безпека для здоров'я людини. Чисто натуральні компоненти, на жаль, схильні до досить швидкого псування і гниття, так що додавання синтетичних матеріалів необхідно. Важливо тільки, щоб вони були хорошої якості і не виділяли токсинів.

Читати повністю