Засоби догляду
Очищення фасадів: види і особливості препаратів
Доглянутий фасад забезпечує привабливий зовнішній вигляд будь-якої будівлі. Але навіть після дорогого ремонту в такому стані без спеціального догляду він навряд чи збережеться надовго. Це стосується не тільки дерева, а й таких довговічних матеріалів, як цегла, клінкер і інші види декоративного облицювання. Вплив перепадів температури, підвищеної вологості, осідання пилу, викидів промислових об'єктів, кіптяви від автомобілів і розмноження мікроорганізмів призводять до того, що стіни поступово забруднюються і виглядають недоглянутими. Своєчасне і правильне очищення фасадів допоможе запобігти появі таких проблем.
Вибір засобів для очищення фасадів від різних забруднень
Очищення стін житлових і адміністративних будівель, торгових центрів та інших споруд — досить трудомісткий процес. Зробити його більш ефективним допоможе використання спеціальної хімії для миття фасадів. Вибирати засоби необхідно з врахуванням наступних факторів:
- виду використаних будівельних матеріалів;
- особливостей забруднень;
- умов експлуатації будівлі;
- рівня забрудненості навколишнього середовища та ін.
Купити спеціальні засоби можна в нашому інтернет-магазині BudBox. Ми пропонуємо продукцію брендів Bayris і Primacol Professional (Прімакол Профешнл) за цінами від виробників. Вона відрізняється високою якістю, ефективністю і простим застосуванням.
Засоби для очищення фасадів від висолів
Умовно препарати для очищення фасадів можна розділити на кілька категорій. Одна з них - засоби для змивки висолів (проявів білястого кольору, які з'являються з часом на цегляному облицюванні). Висоли представляють собою сольові відкладення різного типу. Солі в розчиненому вигляді спочатку входять до складу будівельного розчину і сировини, з якого виготовляється цегла. Внаслідок поглинання облицюванням вологи ззовні або її протікання в товщу стіни солі переміщуються на зовнішню сторону, де осідають у вигляді кристалів після випаровування води.
Поява висолів можлива на різних видах цегли - керамічній, клінкерній або силікатній. Очищення фасадів та нанесення подальшого захисного шару - необхідний захід. Якщо цього вчасно не зробити, то страждає не тільки зовнішній вигляд будівлі, але і підвищується ймовірність руйнування облицювального матеріалу. Це відбувається через поступове зростання кристалів усередині пір цегли або іншого облицювання. Зростаючи, вони викликають появу мікротріщин, а потім і більш серйозних ушкоджень.
До складу засобів такого типу входять неорганічні кислоти і ПАР. Вони можуть використовуватися для декількох цілей:
- очищення сольових відкладень: кристали солі видаляються не тільки з поверхні матеріалу, але і вимиваються з його пор. Це дозволяє зробити ефективну очистку фасадів і позбутися навіть від стійких забруднень;
- видалення слідів від кладок розчинів: цей етап є завершальним при проведенні будь-яких будівельних та оздоблювальних робіт. За допомогою спеціальної хімії для очищення фасадів можна швидко видалити навіть старі сліди бетону, розчинів, будівельних сумішей та інших забруднень, а також відмити інструмент і будівельні ємності;
- підготовка поверхонь до реставрації: використання засобів дозволить видалити різні органічні і неорганічні забруднення.
Засоби для очищення фасадів від висолів прості в застосуванні. Якщо від сольових відкладень або розчину потрібно очистити невелику поверхню, то рідину наносять за допомогою пензля, а потім змивають. При роботі з великими площами можуть застосовуватись розпилювачі.
Очищення фасадів від грибка і цвілі
Грибок — ще одна проблема, через яку псується зовнішній вигляд фасадів будівель. Мікроорганізми при відсутності заходів по боротьбі з ними згодом можуть завдавати значної шкоди, руйнуючи і облицювання, і частини несучих конструкцій. Причому грибок атакує фасади не тільки старих будівель, а й відносно недавно оздоблені стіни.
Позбутися від грибка, моху, лишайників і інших мікроорганізмів теж непросто. Їх спори легко переносяться вітром, осідають і створюють колонії не тільки на дерев'яних поверхнях, але і на цегляних облицюваннях, декоративних штукатурках і навіть металі.
Для очищення фасадів від грибка використовуються спеціальні засоби, що містять активні компоненти біоциди. Їх застосування дозволяє:
- ефективно позбутися від пліслняви, що уже розмножилась: для цього поверхню обробляють засобом до повного знищення слідів грибка (кратність обробок залежить від ступеня ураження конструкції);
- запобігти повторній появі грибка: завдяки цьому очищення фасадів будівель можна буде проводити набагато рідше.
Перед використанням хімії для очищення фасадів необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника і дотримуватися заходів безпеки. Профілактична обробка і застосування біоцидів в процесі проведення будівельних та оздоблювальних робіт дозволить уникнути появи цвілі в майбутньому.