Каталог товарів
Супер пропозиції

Засоби догляду

Топ продаж
Засіб від моху і лишайників Bayris
Засіб від моху і лишайників Bayris
198.00 грн
Топ продаж
Засіб «LEON». Концентрат Primacol Professional
Засіб «LEON». Концентрат Primacol Professional
216.00 грн
Топ продаж
Протигрибковий засіб
Протигрибковий засіб "Boramon" Altax
258.00 грн
Обмежено
Змивка висолів та забруднень Bayris
Змивка висолів та забруднень Bayris
250.00 грн

Очищення фасадів: види і особливості препаратів 

Доглянутий фасад забезпечує привабливий зовнішній вигляд будь-якої будівлі. Але навіть після дорогого ремонту в такому стані без спеціального догляду він навряд чи збережеться надовго. Це стосується не тільки дерева, а й таких довговічних матеріалів, як цегла, клінкер і інші види декоративного облицювання. Вплив перепадів температури, підвищеної вологості, осідання пилу, викидів промислових об'єктів, кіптяви від автомобілів і розмноження мікроорганізмів призводять до того, що стіни поступово забруднюються і виглядають недоглянутими. Своєчасне і правильне очищення фасадів допоможе запобігти появі таких проблем.

Вибір засобів для очищення фасадів від різних забруднень

Очищення стін житлових і адміністративних будівель, торгових центрів та інших споруд — досить трудомісткий процес. Зробити його більш ефективним допоможе використання спеціальної хімії для миття фасадів. Вибирати засоби необхідно з врахуванням наступних факторів:

  • виду використаних будівельних матеріалів;
  • особливостей забруднень;
  • умов експлуатації будівлі;
  • рівня забрудненості навколишнього середовища та ін.

Купити спеціальні засоби можна в нашому інтернет-магазині BudBox. Ми пропонуємо продукцію брендів Bayris і Primacol Professional (Прімакол Профешнл) за цінами від виробників. Вона відрізняється високою якістю, ефективністю і простим застосуванням.

Засоби для очищення фасадів від висолів

Умовно препарати для очищення фасадів можна розділити на кілька категорій. Одна з них - засоби для змивки висолів (проявів білястого кольору, які з'являються з часом на цегляному облицюванні). Висоли представляють собою сольові відкладення різного типу. Солі в розчиненому вигляді спочатку входять до складу будівельного розчину і сировини, з якого виготовляється цегла. Внаслідок поглинання облицюванням вологи ззовні або її протікання в товщу стіни солі переміщуються на зовнішню сторону, де осідають у вигляді кристалів після випаровування води. 

Поява висолів можлива на різних видах цегли - керамічній, клінкерній або силікатній. Очищення фасадів та нанесення подальшого захисного шару - необхідний захід. Якщо цього вчасно не зробити, то страждає не тільки зовнішній вигляд будівлі, але і підвищується ймовірність руйнування облицювального матеріалу. Це відбувається через поступове зростання кристалів усередині пір цегли або іншого облицювання. Зростаючи, вони викликають появу мікротріщин, а потім і більш серйозних ушкоджень.

До складу засобів такого типу входять неорганічні кислоти і ПАР. Вони можуть використовуватися для декількох цілей:

  • очищення сольових відкладень: кристали солі видаляються не тільки з поверхні матеріалу, але і вимиваються з його пор. Це дозволяє зробити ефективну очистку фасадів і позбутися навіть від стійких забруднень;
  • видалення слідів від кладок розчинів: цей етап є завершальним при проведенні будь-яких будівельних та оздоблювальних робіт. За допомогою спеціальної хімії для очищення фасадів можна швидко видалити навіть старі сліди бетону, розчинів, будівельних сумішей та інших забруднень, а також відмити інструмент і будівельні ємності;
  • підготовка поверхонь до реставрації: використання засобів дозволить видалити різні органічні і неорганічні забруднення.

Засоби для очищення фасадів від висолів прості в застосуванні. Якщо від сольових відкладень або розчину потрібно очистити невелику поверхню, то рідину наносять за допомогою пензля, а потім змивають. При роботі з великими площами можуть застосовуватись розпилювачі.

Очищення фасадів від грибка і цвілі

Грибок — ще одна проблема, через яку псується зовнішній вигляд фасадів будівель. Мікроорганізми при відсутності заходів по боротьбі з ними згодом можуть завдавати значної шкоди, руйнуючи і облицювання, і частини несучих конструкцій. Причому грибок атакує фасади не тільки старих будівель, а й відносно недавно оздоблені стіни.

Позбутися від грибка, моху, лишайників і інших мікроорганізмів теж непросто. Їх спори легко переносяться вітром, осідають і створюють колонії не тільки на дерев'яних поверхнях, але і на цегляних облицюваннях, декоративних штукатурках і навіть металі.

Для очищення фасадів від грибка використовуються спеціальні засоби, що містять активні компоненти біоциди. Їх застосування дозволяє:

  • ефективно позбутися від пліслняви, що уже розмножилась: для цього поверхню обробляють засобом до повного знищення слідів грибка (кратність обробок залежить від ступеня ураження конструкції);
  • запобігти повторній появі грибка: завдяки цьому очищення фасадів будівель можна буде проводити набагато рідше.

Перед використанням хімії для очищення фасадів необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника і дотримуватися заходів безпеки. Профілактична обробка і застосування біоцидів в процесі проведення будівельних та оздоблювальних робіт дозволить уникнути появи цвілі в майбутньому. 

Читати повністю