Каталог товарів
Супер пропозиції

Емалі

Обмежено
Суперстійка емаль Altax
Суперстійка емаль Altax
156.00 грн

Емалі акрилові: ефект і стійкість

Сучасні акрилові емалі прийшли на зміну морально та технічно застарілим матеріалами. Завдяки їх стійкості, ефектному зовнішньому вигляду пофарбованих поверхонь, можна втілити будь-які дизайнерські рішення, надати незвичайну привабливість оброблюваним виробам. Така емаль є швидковисихаючим матеріалом, характеризується антисептичними властивостями, надійно захищає поверхні від різних негативних впливів. 

Емалі: класифікація

Емалеві фарби в своєму складі мають лак, наповнювач, фарбувальні пігменти, розчинник і спеціальні добавки. У порівнянні зі звичайними фарбами, відрізняються високою міцністю, довговічністю. Крім акрилових складів на водній основі, виробляються і інші види емалей: поліуретанові і перхлорвінілові, гліфталеві і епоксидні, алкідні і пентафталеві, нітроемалі. 

Акрилові емалі на водній основі: застосування

Акрилові емалі, в силу особливостей хімічного складу, є універсальними, чудово підходять для будь-яких поверхонь, виконання зовнішніх і внутрішніх робіт. Сьогодні можна купити якісні акрилові емалі для металу, декоративні перламутрові різновиди для пластику і стін, глянцеві і матові акрилові емалі за ступенем блиску.

Завдяки широкій колірній гамі, у професіоналів і домашніх майстрів є можливість реалізувати будь-які проекти, які раніше, були просто неможливі по ряду технічних чи інших причин. Емалевими фарбами на водній основі забарвлюють:

  • двері і вікна;
  • радіатори опалення;
  • балконні рами і меблі;
  • стіни і відкоси;
  • панелі для підлоги і фасади. 

Крім того, для додання поверхням, що фарбуються особливо міцних властивостей, розроблені комбіновані суміші - специфічні алкідно-акрилові фарби для автомобілів, високостійкі вогнетривкі продукти.

Акрилові емалі: особливості

Найбільш проблемними матеріалами по впливу навколишнього середовища є метал і дерево. Обробка таких виробів акриловими фарбами дозволяє істотно обмежити незворотні руйнівні процеси корозії, гниття. Фарба чудово лягає на поверхню, дозволяє дереву дихати. І разом з тим, при застиганні (за рахунок випаровування води) утворюється вологостійка еластична плівка, що захищає поверхню зовні від шкідників і утворення плісняви.

Аналогічно акрилова емаль захищає металеві поверхні, перешкоджаючи утворенню іржі, що значно подовжує термін служби металевих виробів. Щоб утворився акуратний шар фарби, попередньо поверхні зачищають і обробляють ґрунтовкою. Максимальний ефект досягається нанесенням двошарового покриття.

Універсальна акрилова емаль: переваги

Акрилові фарби - це нешкідливий продукт, без запаху і алергенних властивостей. Ним легко і зручно фарбувати, вони швидко висихають.

  • Завдяки стійкості до впливу високих температур, оптимально підходять для фарбування поверхонь, які постійно нагріваються, в тому числі радіаторів.
  • Протягом довгого часу експлуатації не змінюють колір і не розтріскуються.
  • Висока стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання дає можливість використовувати емалі для обробки зовнішніх поверхонь.
  • Наявність в складі спеціальних компонентів дозволяє фарбувати іржаві металеві поверхні, запобігаючи подальшому утворенню корозії.
  • Пофарбовані поверхні легко миються звичайною теплою водою.
  • Емалі не токсичні, розчиняються звичайною водою без застосування будь-яких хімічних розчинників.
  • Як правило термін експлуатації виробів, оброблених акриловими емалями, становить для дерев'яних поверхонь понад 8 років, металевих і оштукатурених - не менше 20 років. 

Акрилові фарби, на відміну від алкідних, мають полімерну основу, завдяки чому широко використовуються для екологічної внутрішньої обробки приміщень.

Акрилові емалі: чи є недоліки?

З недоліків емалей можна виділити деякі «мінуси», які при детальному розгляді виявляються швидше перевагами:

  • Період остаточного затвердіння може становити до 30 днів, зате стійкість покриття зберігається багато років.
  • Досить висока ціна, проте це вигідне вкладення коштів, яке раціонально виправдовується великим експлуатаційним терміном. 

Крім цього, при нанесенні акрилових фарб на поверхні, які раніше піддавалися фарбуванню іншими складами, слід дотримуватися певних правил. Наприклад, при нанесенні акрилової емалі на алкідну, поверхня може «роздутися». Тому, коли попередній шар фарби видалити неможливо, слід наносити акрилову емаль тільки на поґрунтовану поверхню.

Суперстійкі акрилові емалі ТМ Altax, LuxDecor (Польща), а також інші будівельні матеріали і ефективні засоби для захисту деревини, декорування, ви зможете вигідно купити в нашому інтернет-магазині BudBox.

Читати повністю