Системи декорування

Ґрунтовки
Ґрунтовки
Декоративні фарби
Декоративні фарби
Декоративні пасти
Декоративні пасти
Декоративні штукатурки
Декоративні штукатурки
Декоративні лаки
Декоративні лаки
Декоративні воски
Декоративні воски
Декоративні просочення
Декоративні просочення
Колоранти
Колоранти
Система PROM-DECOR
Система PROM-DECOR

Декорування стін - вибір сертифікованих матеріалів від відомих брендів на Budbox

На сьогоднішній день, покупцям в Україні колірні і фактурні рішення, за допомогою яких, можна виконати декорування стін в квартирах і офісах, доступні в досить великому асортименті. Мета декорування не завжди обмежується одним лише перетворенням приміщення і створенням в ньому затишку і особливої ​​атмосфери. Декор може вирішувати і додаткові завдання, наприклад, приховувати недоліки чорнової обробки, розставляти акценти в інтер'єрі, зонувати кімнати, перемикати увагу від функціональної зони, тощо. Навіть незначні зміни в оформленні стін можуть істотно вплинути на загальний інтер'єр. 

Ключові критерії вибору системи декорування

Існує кілька основних факторів, оцінюючи які, ми вибираємо системи декорування стін для житлових приміщень. 

 1. Екологічність. Це перший і найважливіший критерій, оскільки будь-які сучасні оздоблювальні матеріали повинні бути сертифіковані, не мати в складі токсичних речовин, небезпечних для здоров'я мешканців в оселі, відповідати гігієнічним нормам і стандартам.
 2. Експлуатаційні характеристики. Мається на увазі вологостійкість, естетична привабливість, легкість в подальшому догляді, стійкість до перепадів температур і т.д. Підбір характеристик визначається, в основному, цільовим призначенням кімнати, в якій робиться ремонт. Перед покупкою фарби або штукатурки необхідно врахувати всі особливості і властивості матеріалу для декорування стін.
 3. Ціна. Хоча цей фактор суб'єктивний і залежить від можливостей кожної людини, сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує досить варіантів, щоб з будь-яким бюджетом можна було знайти для себе оптимальний декор.
 4. Технологія нанесення декору. Декорування стін іноді виявляється досить трудомістким процесом, буває навіть, що виконання робіт коштує набагато дорожче, ніж сам матеріал, так що технологія нанесення заслуговує попереднього вивчення.
 5. Відповідність інтер'єру. Колір обробки і фактури декору підбираються строго під запланований стиль дизайну, а також під меблі (якщо вона вже є), основні аксесуари, домашній текстиль та інші складові інтер'єру.

Дехто, декорування стін в квартирі вирішується виконати своїми руками. Цей процес творчої самореалізації може виявитися досить цікавим, однак, якщо ви не володієте секретами майстерності з тим або іншим матеріалом, краще вибирати найбільш доступні методи оригінального оформлення стін. Фахівці радять також зупинитися на одному вражаючому прийомі, ніж використовувати одночасно кілька різних, які розсіюють увагу і знижують загальне враження від роботи.

Сучасне декорування стін - популярні способи і актуальні матеріали

Найбільш затребуваними на сьогодні, вважаються наступні системи декорування: декоративні фарби, пасти, штукатурки, лаки, воски. Додатково знадобиться купити ґрунтовки, просочення і колоранти. Розглянемо докладніше популярні матеріали і їх особливості.

1. Декоративна штукатурка - це сучасний вид обробки стін, за допомогою якого можна без особливих зусиль створити гарне і оригінальне покриття, яке відрізняється стійкістю і довговічністю. Залежно від того, який наповнювач матиме штукатурка, буде відрізнятися її зовнішній вигляд і експлуатаційні характеристики. Попитом користуються такі варіанти як: 

 1. фактурна;
 2. теразитова;
 3. латексна;
 4. силікатна;
 5. венеціанська;
 6. таделакт. 

Кожна з них має особливі властивості. Таделакт, наприклад, володіє високою стійкістю до дії вологи і при цьому не містить в своєму складі синтетичних добавок. Венеціанська штукатурка славиться поверхнею, що нагадує полірований мармур, але вимагає особливої ​​техніки нанесення. Латексні штукатурки не бояться механічних пошкоджень. Силікатні практично не схильні до забруднень.

Високоякісні брендові декоративні фарби, завдяки їх прекрасним характеристикам, можна використовувати практично в будь-яких кімнатах, наприклад для: дитячих, віталень, спальнях, прихожих і кухнях, підбираючи декорування стін з урахуванням специфіки приміщення. Серед розмаїття видів фарб особливо виділяються:

 • структурні;
 • мозаїчні;
 • фарби з спец ефектами.

Багато декоративних фарб випускаються тільки в білому базовому кольорі і призначаються для подальшого колорування. За допомогою колорантів можна домогтися абсолютно будь-якого відтінку, комбінувати різні кольори, створювати акценти або навіть малюнки. Декорування стін шляхом фарбування дозволяє створити унікальний дизайн зі збереженням корисної площі кімнати. Техніка нанесення фарби не викликає ускладнень, а при наявності складного планування оселі у цього методу величезні переваги, наприклад перед шпалерами.

2. Декоративні лаки. Лакове покриття додає інтер'єру завершений вигляд, але крім естетичної функції, виконує ще й захисну. Декорування стін лаком гарантує незаперечні переваги в експлуатації:

 1. захист від вологи (в приміщеннях, які часто піддаються вологому прибиранню);
 2. запобігання вицвітанню під впливом ультрафіолету;
 3. зниження ймовірності шкоди від механічних впливів (дряпання, тертя, вплив агресивних речовин і т. д.);
 4. максимальне продовження терміну експлуатації декоративного покриття.

Декорування стін спеціальними лаками надає лиску будь-якому інтер'єру. Можна пробувати різні оригінальні методи - лесирування, патинування, створення перламутрового і інших ефектів.

3. Декоративні воски допомагають вигідно і ефектно підкреслити структуру фінішної обробки, зробити колір поверхні більш глибоким, надати йому блиск або навіть створити дзеркальний ефект. Одночасно вони надійно захищають поверхню від негативного зовнішнього впливу. За кінцевим результатом воски для декорування стін діляться на групи:

 • структурні з зернистим ефектом;
 • фактурні з імітацією різних матеріалів (шкіра, шовк, зістарений камінь);
 • венеціанські (імітація мармурової поверхні).

Вибір обробки для стін повністю залежить від смаків господарів і коригується лише особливостями певного стильового напрямку і індивідуальними властивостями того чи іншого виду декору. 

Читати повністю