Каталог товарів
Супер пропозиції

Як вибрати інтер'єрну фарбу для стін — корисна інформація для покупця

31.01.2020

Плануючи зробити ремонт в будинку, освіжити інтер'єр у вітальні або оновити побілку в дитячій кімнаті, ми в першу чергу замислюємося про матеріали, які дозволять нам ефективно, якісно, ​​безпечноіекономно для сімейного бюджету надати друге життя тому чи іншому приміщенню. Розумний вибір передбачає, що будуть враховані особливості і розміри кімнати, фактура стін і стелі, дизайнерські побажання, екологічність та інші значущі параметри. Хороша інтер'єрна фарба повинна відповідати цілому ряду вимог. Щоб зробити вдалий в усіх відношеннях вибір і купити якісний матеріал, необхідно вільно орієнтуватися в різновидах оздоблювальних матеріалів, їх властивостях, особливостях і експлуатаційних характеристиках.

У чому переваги та вигоди від використання інтер'єрних фарб

У декорування стін за допомогою фарбування якісними матеріалами є маса беззаперечних переваг. Перерахуємо їх коротко, щоб ви могли переконатися в правильності свого вибору.

 1. Фарбування — найдешевший варіант обробки стін і стелі в кімнатах (хоча вартість матеріалів може дуже сильно варіюватися).
 2. Процес не вимагає специфічних навичок, досить дотримуватися простих правил і інструкції, щоб впоратися з роботою самостійно.
 3. Різноманіття варіантів дизайну — перед вами необмежені можливості вибору кольорів для тонування.
 4. Легкість поновлення шару покриття (не порівняти за складністю з здиранням шпалер і спеціальною підготовкою стін).
 5. Легкість оформлення приміщень зі складною конфігурацією — виступами, нішами і т. д.
 6. Практичність — можливість приховати деякі дрібні дефекти типу плям і подряпин.
 7. Збереження декоративних естетичних властивостей при регулярному митті, стійкість до механічних впливів.

Всі ці якості набувають актуальності при правильному виборі типу інтер'єрної фарби і її характеристик.

Популярні види інтер'єрних фарб — що можна купити на ринку України

Інтер'єрна фарба, яка використовується для внутрішніх оздоблювальних робіт, може бути наступних видів:

 • Емульсійна. Саме цей варіант в зв'язку з повною відсутністю в ньому токсичних розчинників має право називатися інтер'єрним в кращому значенні слова. У поняття емульсійна фарба входять також водоемульсійні, латексні і водно-дисперсні склади, що включають досить багато елементів — пігменти та наповнювачі, сполучні елементи і функціональні добавки, згущувачі консерванти і так далі. На будівельному ринку водоемульсійні матеріали користуються величезною популярністю завдяки своїй порівняно низькій ціні і чудовій властивості — вони швидко сохнуть, не мають різкого відразливого запаху, відмінно тонуються. Наноситься така миюча інтер'єрна фарба для стін і стелі валиком, за допомогою пензлика або спеціальним розпилювачем на попередньо підготовлену поверхню (іноді потрібна попереднє ґрунтування стін спеціальними матеріалами). Найсильнішим водовідштовхувальним ефектом з усіх емульсійних фарб володіє латексна. Стіни, покриті латексною інтер'єрною фарбою можна мити незліченну кількість разів.
 • Акрилова. Ці популярні оздоблювальні матеріали виготовляються на основі акрилових смол. Вони відчутно дорожче емульсійних варіантів, що пояснюється особливими властивостями:

  - високою зносостійкістю (таке покриття здатне прослужити довгі роки навіть в приміщеннях з високою вологістю);

  - морозостійкістю;

  - еластичністю (підходить для фарбування дерев'яних стін),

  - міцністю, максимальною механічною стійкістю;

  - здатністю не вбирати, а відштовхувати бруд;

Акрилова миюча фарба не має різкого запаху і висихає на стінах і стелях досить швидко. З недоліків можна відзначити низьку паропроникність і досить високу ціну.

 1. Силіконова. Інтер'єрні фарби, виготовлені на базі кремнієвих смол, потрапляють в категорію силіконових. Вони відмінно колоруются і демонструють несприйнятливість до впливу ультрафіолету (дуже довго не вигоряють), стійкі до забруднень і не допускають розмноження мікроорганізмів. Висока вартість, правда, змушує споживачів використовувати силіконові фарби переважно для декору, що підкреслює престиж.
 2. Силікатні і масляні фарби, хоча і відносяться до категорії інтер'єрних (призначені для внутрішніх робіт), сьогодні практично витіснені з ринку сучасними аналогами. Це пов'язано як зі складністю їх застосування, так і з низькими експлуатаційними характеристиками.

На думку більшості фахівців, простіше за все так і дешевше мати справу з емульсійними екологічними фарбами, колорувати які можна за допомогою пігменту в домашніх умовах або в магазині (машинне тонування). Останній варіант дозволяє з більшою точністю досягати потрібного відтінку.

Ключові технічні характеристики фарби для інтер'єрних робіт

 1. «Укривистість» (покривна здатність) — один з найважливіших показників, що відповідають за простоту і ефективність нанесення лакофарбового складу на стіни і стелі. Якщо покривна здатність висока, то з мінімальною витратою складу (2-3 шари) можна буде перекрити навіть контрастні кольори.
 2. Світлостійкість. Стійкість до ультрафіолету важлива, якщо приміщення розташоване на сонячній стороні і стін загрожує вигоряння.
 3. Білизна. Цей показник залежить від відсотка білого пігменту в складі. Акрилова фарба з високим відсотком білизни, наприклад, ідеально пасуватиме для світлих кольорів, а темні і глибокі насичені відтінки вимагають меншого змісту білого пігменту.
 4. Тиксотропність. Це якість матеріалу говорить про зручність нанесення — він не буде стікати з кисті і утворювати на стінах і стелі крапель і неестетичних «потьоків».

Тонкощі вибору інтер'єрної фарби для стін і стелі

Будь-яка сучасна інтер'єрна фарба — акрилова, латексна або силіконова, в обов'язковому порядку повинна мати санітарно-гігієнічний сертифікат. У випадках, коли мова йде про ремонт в житлових приміщеннях і особливо в кімнатах, призначених для дітей, покупець просто не має права ризикувати, замовляючи товари сумнівних безіменних брендів у неперевірених продавців. Якість і екологічність — головні вимоги до оздоблювальних матеріалів для будинку, тому довіряти варто лідерам ринку, чия бездоганна репутація підтверджується сертифікатами і численними відгуками користувачів.

Купуючи фарбу слід врахувати також легкість її нанесення і довговічність покриття, здатність зберігати насиченість кольору, піддаватися багаторазовому вологому прибиранню без втрат естетичних властивостей. Багато покупців обходять увагою такий важливий момент, як ступінь блиску, але ж саме блиск виявляє на практиці недоліки стін і стелі. Так що якщо ваш ремонт не можна назвати ідеальним, і деякі місця потребують маскування, краще купити матову базу.

Взагалі, за ступенем блиску фарба може бути: матовою — повністю позбавленою блиску, що робить її максимально відповідною для стель, напівматовою (до 25% блиску), напівглянцевою (40%) і глянцевою (більше 70% блиску).

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЗАМОВЛЕННЯ