Каталог товарів
Супер пропозиції

Морилка або просочення: що краще і як зробити вибір?

08.04.2020

Сучасні покупці, перед якими стоїть завдання підібрати засіб для обробки дерева, стикаючись з вражаючим вибором лакофарбових матеріалів в спеціалізованих стаціонарних і інтернет-магазинах, цілком можуть розгубитися. Дійсно, асортимент дуже широкий - просочення, морилки, лазурі, антисептики, масла, ґрунтовки від різних виробників. Розібратися в цих засобах нелегко, а потрібно чітко розуміти, якими особливостями володіє той чи інший склад, для чого він призначений, щоб купити оптимальний варіант для конкретних робіт. Наша стаття-порада допоможе вам навчитися вільно орієнтуватися в термінах, зрозуміти, які засоби ідеально підходять для зовнішніх, а які для внутрішніх робіт, дізнатися, які види просочень можна купити в Києві, чи місті Львів та інших регіонах України. Також ви ознайомитеся з рекомендаціями фахівців з підбору кольору і техніки нанесення.

Просочення, морилки, лазурі - що це таке і в чому їх відмінності

Просочення для дерева — це, по суті, узагальнююча назва для всіх засобів, якими обробляють деревину з метою зберегти її властивості, поліпшити їх і забезпечити виробам довговічність. Словом "просочення" може бути названо будь-який засіб, що просочує дерево - від антисептика, що захищає від різних біопошкоджень, до фарбувальних складів, здатних змінити початковий відтінок виробів з деревини.

Морилка — це спеціальний склад, що підвищує термін придатності дерева, тонуючи його зі збереженням структури, що надає виробам декоративні, захисні, ґрунтуючі характеристики, включаючи антисептичні. Він не може виконувати в повному обсязі ці завдання відразу, а тільки одну з них, наприклад, просто міняти колір, створюючи імітацію більш дорогої породи.

Лазур — це прозорий засіб з декоративними і захисними властивостями, який ефектно підкреслює структуру дерева і оберігає його від впливу зовнішніх загроз (від опадів до комах-шкідників). В асортименті провідних виробників, як правило, присутні швидковисихаючі лазурі для різних потреб і з різними сферами застосування.

Таким чином, хоча поняття просочення і морилки — це практично синоніми, вони можуть бути абсолютно різними матеріалами. Майте на увазі, що під загальною об'єднуючою назвою у різних брендів можуть ховатися принципово різні склади. Але є абсолютно простий спосіб уникнути помилок і купити в Києві, у місті Львів або інших містах України саме таке просочення (імпрегнат), як вам потрібно - продумати і чітко визначити, які властивості потрібно надати вашим виробам або конструкціям з дерева. Якщо конкретний засіб не має хоча б однієї з потрібних вам функцій, значить, варто пошукати інший варіант.

Пропитка для дерева для внутрішніх і зовнішніх робіт - як вибрати хороший склад

Дерев'яні конструкції, які будуть розташовуватися під «відкритим небом», сонцем і "семи вітрами", можуть серйозно постраждати від опадів, комах і гризунів. Фасади будинку, альтанки, лавочки, огорожі потребують відповідної обробки для захисту і продовження терміну своєї служби. Це означає, що лазур або морилка для зовнішніх робіт зобов'язана виконувати наступні функції:

 1. Забезпечувати захист від основних загроз, що руйнують структуру деревини - вологи і ультрафіолету (водовідштовхувальні склади).
 2. Захищати конструкції від грибка і цвілі, а також від шкідливих комах (антисептичні та дезінфікуючі склади).
 3. Надавати поверхні деревини естетичну привабливість, яка буде максимально довго зберігатися.
 4. Витримувати перепади температур (термостійка лазур).

Щоб зберегти природну красу і експлуатаційні властивості деревини в будинку (міжкімнатні двері, елементи меблювання, вагонка та ін.) потрібно купити спеціальне просочення з наступними властивостями:

 1. Безпека, відсутність у складі токсичних речовин.
 2. Вологостійкість і захист від грибка (в разі, якщо мова йде про використання дерева на кухні або у ванній кімнаті). Проникаючи всередину пористого матеріалу, волога неминуче буде руйнувати його зсередини, повільно але впевнено. Просочення успішно допоможе виробам успішно протистояти такому руйнуванню.
 3. Можливість міняти відтінок.
 4. Можливість вибирати матову або глянцеву лазур.

Якщо обробляти доводиться стару поверхню, виникає ще одне завдання - необхідно ущільнити попередні шари покриття, вирівняти поверхню і надати їй гарний однорідний колір, скорочуючи при цьому витрати фарби.

Імпрегнат для дерева - для чого конкретно він потрібен і які види можна купити

Морилки (імпрегнати) - завдяки своєму складу, можуть проникати всередину структури деревини, водночас змінюючи її колір. При цьому зверху не з'являється щільна плівка, як це відбувається при нанесенні фарб і лаків. Таким чином, цілком зберігається внутрішня структура, текстура і основні властивості дерева. Поділ морилок на види відбувається за типом розчинника, що використовується при її виробництві. Існують такі варіації:

 • Водні. Ці засоби на ринку займають найбільший сегмент і користуються незмінним попитом. Завдяки відсутності запаху (одна з найважливіших переваг) з ними можна спокійно і безпечно працювати в житлових приміщеннях. Але водорозчинна морилка по дереву сохне довго, до 14 годин, що, звичайно, уповільнює процес ремонту. Ця проблема частково вирішується покупкою акрилових складів з даної категорії, які чудово протистоять сонячним променям, не бояться вологи, сохнуть порівняно швидко і не піднімають ворсинки. Мінусом їх може вважатися більш висока ціна.
 • Спиртові. Засоби цього виду виготовляються на базі денатурату. Висихають вони буквально за 15-30 хвилин, так що вимагають проводити роботу швидко і акуратно. Найпростіше виконувати таку роботу розпилювачем, розпорошуючи склад на поверхню.
 • Масляні (олійні). Пропитка по дереву на основі олії володіє чудовою стійкістю до ультрафіолету, так що поверхня збереже свій колір максимально довго. Волокна деревини такі матеріали теж не підтягують, а термін висихання становить в середньому 3-4 години.
 • Нітроморилки. За своїми властивостями засоби, зроблені на основі різних розчинників, дуже нагадують спиртові. Термін їх повного висихання невеликий, і вони проникають всередину структури дерева досить глибоко, наділяючи його необхідними якостями.

Саме морилку (імпрегнат) за вигідними цінами варто купити тим, хто хоче надати будматеріалам і конструкціям з дешевих порід, благородний зовнішній вигляд. Звичайну сосну, наприклад, елементарно легко "перетворити" в дуб або горіх. Широка палітра варіантів дозволяє отримувати практично будь-які відтінки після обробки.

Корисні рекомендації по підбору кольору просочення і не тільки

Плануючи придбати професійну лазур або імпрегнат для деревини, покупці можуть здійснювати вибір в дуже широкому спектрі кольорів, проте, слід врахувати, що колір з однією і тією ж назвою у різних виробників може відрізнятися на кілька тонів. Взагалі існує цілий ряд нюансів, інформація про які, упередить недосвідчених майстрів від здійснення поширених помилок.

 1. Різна деревина, пофарбована однією і тією ж морилкою (імпрегнатом), може мати в результаті істотні зовнішні відмінності. Дуб, наприклад, з його волокнистої структурою, пропускає лазур всередину, таким чином, що виглядати дубовий паркет буде темнішим мінімум на один тон. 
 2. Закуповуючи глибоко консервуючу лазур, морилку або олію для обробки габаритних конструкцій, краще взяти засоби не просто від одного виробника, але краще навіть з однієї партії. Продукти ж з різних партій рекомендується змішати перед вживанням.
 3. Попередньо оцінити, як буде виглядати готовий виріб, можна по пробникам - маленьким дощечках-зразкам, які можна зустріти на полицях з викладеними товарами.
 4. Ключовий прийом при роботі з просоченнями - це колірна проба. З її допомогою ви визначите, скільки шарів матеріалу потрібно нанести для досягнення бажаного результату. Зазвичай береться відшліфована дощечка, яка в точності збігається за фактурою і породі з основним матеріалом. Вона ділиться на три частини і всі вони покриваються одним шаром, другий наноситься вже тільки на дві ділянки, а третій - на один. Після повного висихання перед вами з'являється чітка картина, по якій ви визначите, скільки матеріалу буде витрачено.

Будівлі, конструкції і різноманітні вироби з дерева, просочені спеціальними засобами, здатні довго зберігати природну текстуру і зовнішню естетику, радуючи господарів своєю красою, екологічністю і довговічністю.

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЗАМОВЛЕННЯ