Каталог товарів
Супер пропозиції

Все, що потрібно знати про будівельні суміші

02.07.2020

Будівельні суміші з'явилися відносно недавно - після завершення Другої світової війни. Саме тоді люди відчули гостру необхідність в нових будівельних технологіях, які допомогли б якомога швидше відновити зруйновані бомбардуваннями будинки та соруди. І саме в цей час у нагоді стала наука. Звичайно, ті перші будівельні суміші тільки віддалено нагадували сучасні - високоякісні і високоефективні. Але, погодьтеся, в цьому і полягає вся привабливість прогресу.

Що собою являють сучасні будівельні суміші:  декілька лаконічних слів.

Будівельна суміш найчастіше випускається у вигляді спеціально розробленого сухого порошку, який при дотриманні певної нехитрої технології приготування (зазвичай це просте додавання води в певних пропорціях) відмінно справляється з різними будівельними та ремонтними завданнями:

  • вирівнювання підлоги, стін, стелі;
  • вкладання плитки;
  • зведення стіни і т.д.

Залежно від поставленого завдання, можна виділити наступні типи сухих сумішей:

Втім, на сучасному ринку можна вибрати і купити будівельні суміші та інших типів. Перерахувати все і відразу просто нереально.

Два основні підвиди будівельних сумішей: як і що вибрати?

За типом в'яжучого елемента виділяють будівельні суміші на основі цементу і на основі гіпсу. Перші вважаються більш універсальними. Їх вже не одне десятиліття використовують під час чорнових і фінішних робіт по всьому світу. Вони показуюють відмінні експлуатаційні характеристики як всередині приміщення, так і зовні (під час заливання фундаменту, оздоблення фасаду, оформлення кладки, створення майданчика перед будинком і т.д.). Крім цього, вибрати саме такий варіант рекомендується і в тому випадку, якщо ви потребуєте водостійкого покриття як усередині будинку, так і за його межами. До того ж ціна будівельних сумішей на основі цементу цілком доступна.

Суміші на гіпсовій основі вважаються більш «примхливими». Використовувати їх рекомендується лише для внутрішніх робіт, але що стосується технічних характеристик, то вони дійсно на висоті. Наприклад, звуко- і теплоізоляцію вони забезпечують відмінну. З їх допомогою створюють мікроклімат всередині приміщення, що особливо актуально в завершальній стадії ремонту (особливо перед укладанням паркету, ламінату і інших матеріалів, чутливих до вологи). Ще одна перевага таких сумішей - швидкий термін висихання. Якщо з цементними варіантами чекати повного застигання потрібно близько місяця, то з гіпсовими - приблизно 3-8 днів.

Далі пропонуємо поговорити про найпопулярніші на сьогоднішній день в Україні сухі будівельні суміші: монтажні, клейові і вирівнюючі. Саме на них найбільший попит в нашій країні.

Особливості монтажних, клейових і вирівнюючих будівельних сумішей.

Монтажні будівельні суміші також називають суміші для кладки. Їх основне призначення - бути основою розчину, який необхідний для спорудження стін, а також для фасадних і оздоблювальних робіт. Виробники передбачили те, що для різних видів робіт необхідний розчин різної міцності, тому і маркують свою продукцію: М100 - М300. Чим вище цифра біля букви, тим міцнішою є суміш. Наприклад, М300 використовують при заливці розчинів, а М150 ідеальний для легкої кладки.

Крім цементу і піску в складі сумішей є і особливі добавки, які надають складу особливих властивостей. Наприклад, існують суміші з теплоізоляційними, вогнетривкими, морозостійкими характеристиками. Саме тому перед покупкою вам потрібно ретельно подумати, для яких саме робіт вам потрібен той чи інший розчин. Універсальний варіант повністю для всіх процесів будівництва та ремонту вам навряд чи вдасться підібрати.

Тепер варто розповісти про клейові суміші. Їх купують для монтажу (укладення) плитки, як всередині приміщення, так і зовні. При покупці варто враховувати несучу здатність складу. Цей параметр підбирається в залежності від того, яку саме плитку потрібно приклеїти. Більш важкі (кам'яні, наприклад) або габаритні облицювальні матеріали потребують сумішей з високою несучою здатністю і адгезією. Як і в випадку з будівельними сумішами, тут також варто звертати увагу на добавки. Для укладання плитки в басейні варто брати клейову суміш з водостійкими характеристиками. Якщо ж ви вирішили покласти плитку зовні будинку, то подбайте про те, щоб в складі розчину була морозостійка добавка.

Ну, і декілька слів про вирівнюючі суміші. З назви видно, що завдання даних матеріалів - створити ідеально рівну поверхню на підлозі, стіні або на фасаді будівлі. У першому випадку краще підбирати самовирівнюючі розчини. При мінімальних фізичних зусиль майстра можна отримати ідеально гладку й рівну поверхню підлоги. Варто зазначити, що для створення «теплої підлоги» варто вибирати спеціально призначену для цього суміш, а також не забути про поліпропіленову мікрофібру та пластифікатор для «теплої підлоги». Тільки такий симбіоз зможе гарантувати те, що поверхня з часом не сяде і не потріскається

Поради щодо вибору сухих будівельних сумішей.

Якщо вам потрібно мати справу з зведенням будинку або ремонтом на великих площах, рекомендуємо відразу купувати сухі суміші гуртом. Як кажуть фахівці, краще нехай залишиться в кінці робіт мішок-два, ніж не вистачить матеріалу на пів стіни. Також краще купувати сухі будівельні суміші від виробника. Так ви будете повністю впевнені у високій якості продукції і в тому, що при зберіганні на складах були дотримані всі норми і вимоги щодо вологості і температури повітря. Наприклад, у Львові будівельні суміші краще купувати в інтернет-магазині budbox.com.ua. Тут не тільки доступні ціни, великий вибір продукції, швидка доставка в усі регіони країни, а й професійні консультації у виборі і найкращий сервіс!