Каталог товарів
Супер пропозиції

Якій ґрунтовці надати перевагу і як вибрати якісну ґрунтовку?

31.01.2020

«Відпадаючі» шпалери, розтрісканий бетон або керамічна плитка, що ось-ось відвалиться від стіни, – всіх цих неприємностей вдасться уникнути, якщо до початку ремонтних робіт проґрунтувати поверхню спеціальним будівельним розчином, до складу якого включені плівкоутворюючі полімерні компоненти, каталізатори висихання та інші добавки. Виконуючи роль «сполучного» елемента, ґрунтовка гарантує краще зчеплення оброблюваної поверхні з витратними матеріалами, тим самим збільшуючи термін служби фінішної обробки. Досягається це за рахунок так званих адгезійних властивостей. Більш того, використовуючи ґрунтовки, можна істотно заощадити на оздоблювальних матеріалах. Тим більше що процедура ґрунтування не відніме багато сил і часу, а також істотно не «вдарить по кишені». Але перш ніж купити в інтернет-магазині BudBox ту чи іншу будівельну ґрунтовку, варто розібратися в особливостях її вибору.

Ґрунтувальні матеріали: якими вони бувають?

Сьогоднішні виробники випускають на ринок великий асортимент будівельних ґрунтовок. На перший погляд – це добре, оскільки у кожного клієнта є можливість вибрати ґрунтовку, що максимально відповідає його вимогам. Однак з іншого боку – не дуже. Адже недосвідчений споживач може заплутатися і в результаті придбати абсолютно невідповідну суміш для ґрунтування стін або підлоги.

Чітке розуміння того, на яку поверхню буде наноситися ґрунтовка, в якому приміщенні і з якими матеріалами використовуватися, допоможе вибрати найбільш підходящий розчин. Залежно від сфери застосування ґрунтовок, їх ділять на кілька груп. А саме:

 • універсальні. Головна їхня особливість полягає в тому, що ними можна оброблювати будь-які поверхні. Вони сумісні з усякими матеріалами. А все завдяки їх високим адгезійним властивостям. Універсальну ґрунтовку доцільно вибрати, якщо тільки під час ремонтно-будівельних робіт вам належить обробка різних поверхонь: гіпсокартону, цегли, каменю, бетону і т.п.;
 • ґрунтувальні склади для дерева. Подібні суміші призначені для захисту деревини від вологи, грибка, шкідників і від іншого несприятливого впливу. Надаючи оброблюваній поверхні гладкість, ґрунтовка під фарбування дозволяє зменшити витрату лакофарбових матеріалів;
 • розчини для металів. Як правило, подібні склади можуть «похвалитися» високими антикорозійними властивостями;
 • ґрунтовки для мінеральних підстав. Вони використовуються з метою зміцнення пористих поверхонь, таких як бетон або штукатурка. Володіючи хорошими проникаючими властивостями, вони не тільки підвищують здатність фінішної обробки протистояти негативному впливу зовнішніх факторів, а й дозволяють мінімізувати витрату оздоблювальних матеріалів.

Однак, підрозділ будівельних ґрунтовок за призначенням – не єдина їхня класифікація, що впливає на вибір. Ще однією підставою для поділу ґрунтувальних сумішей служить особливість їх складу. Виходячи з цього параметра, розрізняють наступні види ґрунтовок:

 • акрилова: вона скоро висихає (цей процес займає не більше п'яти-шести годин), практично не має запаху, утворює «дихаючу» поверхню – і це далеко не повний перелік її переваг. Акриловим ґрунтом можуть оброблятися будь-які поверхні (штукатурка, ДСП, дерево, цегла і навіть пористі підстави), за винятком металевих конструкцій;
 • силіконова: ця ґрунтувальна суміш може застосовуватися як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Вибрати її варто в тому випадку, якщо вам, скажімо, потрібно консервування системи теплоізоляції на зимовий період. Силіконова ґрунтовка може наноситися на бетонні і мінеральні поверхні будь-якого типу, в тому числі і на силікатні, а також вапняні;
 • алкідна: ґрунтовки цього виду – відмінний вибір для обробки дерев'яних поверхонь. Деревина під дією такої ґрунтовки набуває злегка «набряклої» структури, що забезпечує їм прекрасну адгезію з усіма оздоблювальними матеріалами: від цементно-піщаних покриттів до фарбування і шпалер. Нерідко в її склад входить антикорозійний і анти грибковий компонент, що перешкоджає появі цвілі і розвитку корозії.

Втім, це лише мала частина ґрунтовок, представлених на сучасному ринку. Який з них вибрати, рішення за вами. Визначальний фактор тут - очікуваний результат.

строительная грунтовка

Будівельна ґрунтовка: її основні властивості

Сьогодні асортимент ґрунтувальних сумішей настільки великий, що можна навіть вибирати склади з особливими властивостями. Зокрема:

 • ґрунтовка глибокого проникнення. Вона ідеально підходить для обробки недостатньо міцних і «пухких» поверхонь, істотно зміцнюючи їх і скорочуючи витрати лакофарбових матеріалів. Вибрати такий склад слід для просочення стін, оздоблених штукатуркою, для нанесення на пінобетон, газобетон, гіпсокартон або на цеглу. Якщо вам потрібна надійна ґрунтовка для стін перед наклеюванням важких видів шпалер, подібний розчин неодмінно вас виручить;
 • антисептична і протигрибкова ґрунтовка. Маючи в складі спеціальні компоненти, що попереджають появу цвілі і грибка, вони найчастіше застосовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухня і ванна кімната). Володіючи високим ступенем адгезії, подібні розчини забезпечують хороше зчеплення обробки і матеріалу, завдяки чому ніякі мікроорганізми не можуть «просочиться» в такі з'єднання. Для більшого ефекту подібні склади рекомендується наносити в два-три шари;
 • антикорозійний ґрунт. Перешкоджаючи утворенню іржі, він незамінний під час обробки поверхонь з металу;
 • адгезійні ґрунтовки або безконтактні склади. Їх вибір виправданий тоді, коли є необхідність домогтися максимального рівня зчеплення з оброблюваною гладкою або погано поглинаючою поверхнею (пофарбовані стіни або бетонне покриття).

Чи купити в інтернет-магазині «Будбокс» ґрунтовку глибокого проникнення для бетону або вибрати ґрунтовки для нанесення на будь-яку іншу поверхню, вирішувати вам. Асортимент подібної продукції у нас досить різноманітний, а ціни на неї не завищені, тому підібрати засіб з відповідними властивостями за прийнятною вартістю не складе особливих труднощів.

Вибираємо ґрунтовку: що ще має значення?

Як ми вже встигли переконатися, від правильного вибору будівельної ґрунтовки багато в чому залежить термін служби фінішного оздоблення. Тому, вибираючи її так важливо дотримуватися наступних критеріїв:

 • тип оброблюваної поверхні. Безумовно, на ринку доступні універсальні ґрунтовки, які підходять для нанесення на будь-які поверхні, але, як правило, вони поступаються за характеристиками спеціальним складам, розрахованим на конкретні випадки. Так, скажімо, для газобетону потрібен такий ґрунт, який буде глибоко проникати в його «пори», володіти водовідштовхувальними властивостями і підходити для зовнішніх робіт. Тоді як для обробки металевих конструкцій варто вибрати ґрунтовки з антикорозійними властивостями;
 • умови застосування суміші. У житлових приміщеннях або в приміщеннях з підвищеною вологістю, для зовнішніх або для внутрішніх робіт – вибір ґрунтовки повинен проводитися тільки після ретельного вивчення і порівняння всіх найбільш відповідних зразків.

І на завершення: перед покупкою ґрунтовки важливо правильно розрахувати її кількість, необхідну для проведення ґрунтувальних робіт. Як правило, витрата засобу вказується на тарі, в якій він реалізовується.

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЗАМОВЛЕННЯ